Svadba je významná udalosť v každej rodine a snúbenci sa od dňa zásnub začínajú pripravovať na jej plánovanie. Mnohé páry ale hľadajú rady, ako postupovať pri prípravách a na nič nezabudnúť. Hľadajú rady od novomanželov, ktorí by im poradili, ako postupovať, čomu sa pri plánovaní vyhnúť a na čo nezabudnúť.

Ako postupovať pri prípravách na svadbu a na nič nezabudnúť?

Vyberte si termín v kostole a miesto, kde sa bude konať svadobná hostina

Ako prvú vec, na ktorú by ste mali myslieť, je výber termínu svadby. Či už sa budete brať v kostole, alebo na úrade, je veľmi dôležité ísť si dohodnúť termín a čas, kedy sa bude konať váš deň D. Ak máte konkrétne vysnívané miesto na sobáš, odporúčame vám preto prispôsobiť si termín sobáša práve na termín, ktorý majú voľný práve tam, kde by ste chceli svadobnú hostinu. Niekedy budete musieť robiť kompromisy, ale to k tomu patrí. Viaceré priestory bývajú rezervované aj rok vopred a práve preto je potrebné si ich zarezervovať čím skôr.

Mnohí muži už na začiatku premýšľajú nad tým, kde si kúpia trendy pánske obleky, ktoré budú vhodné aj na tak významnú udalosť ako je svadba. Pánske obleky a iné veci počkajú.

Zarezervujte si fotografa a hudbu

Ako druhú vec si rezervujte fotografa a hudbu. Odporúčame vám čím skôr, nakoľko aj fotografi a kapely/DJ-i majú termíny rýchlo rezervované. Urobte si prieskum medzi fotografmi. Všímajte si nielen celkovú sumu za služby, ale aj počet fotografií a dokedy je ochotný fotograf ostať fotiť. Pri vzdialenejších fotografoch, ale aj tých, ktorí vám budú zabezpečovať hudbu, musíte myslieť aj na to, že si k celkovej sume prirátajú aj cestovné náklady. To vám ale celkovú sumu príliš nenavýši. Netreba myslieť na šetrenie, nakoľko svadba je finančne náročná záležitosť. Koná sa (väčšinou) len raz a nemalo by sa šetriť ani na originálnych svadobných obrúčkach.

Pri hudbe je potrebné sa rozhodnúť, či uprednostníte kapelu, alebo si nájdete DJ. Všetko bude záležať od finančných možností, ale aj od priestoru, kde budete mať hostinu.