Ekonomická fakulta Univerzity Matej Bela pozýva všetkých záujemcov na prednášku o koncepte zodpovedného podnikania.

podnikanieMyslíte si, že spoločensky zodpovedné podnikanie je iba mýtus? Príďte sa presvedčiť, že podnikať sa dá spoločensky zodpovedne. Prednáška o podnikaní s odborníkmi Jánom Lunterom a Michalom Kiššom sa uskutoční v utorok 16. februára v priestoroch Ekonomickej fakulty UMB so začiatkom o 13.50 hod. Prednáška by mala potrvať približne do 15-tej hodiny. Hlavným cieľom prednášky je priblíženie konceptu spoločensky zodpoveného podnikania študentom a širokej verejnosti na príklade úspešnej firmy z Banskej Bystrice.

Ján Lunter je zakladateľ a majiteľ firmy Lunter (predtým AlfaBio), ktorá sa stala najväčším producentom tofu a výrobkov z tofu v strednej Európe. Jeho firma sa v poslednom období stala známou najmä vďaka kauze „Cícerka“. Príďte sa dozvedieť viac o tom, ako sa vyrovnať s veľkým poškodením mena firmy a znovu vybudovať u zákazníkov dôveru.

Michal Kišša, programový manažér Nadácie Pontis, vedie pilier spoločensky zodpovedného podnikania a je výkonným riaditeľom združenia firiem Business Leaders Forum. Praktické skúsenosti s tvorbou stratégií spoločensky zodpovedného podnikania, reportami či auditmi preukázal v spoločnostiach ako sú Slovak Telekom, drogerie-markt, Orange, VÚB banka, Slovnaft či Západoslovenská energetika.