Končiaca zima a začínajúca jar nás opäť lákajú do obchodných centier kúpiť si nejaké nové módne kúsky, ktoré budú letieť práve túto jar. Má však takéto niečo zmysel? Kúpime si nové kúsky častokrát len kvôli tomu, lebo sú veľmi lacné.

Keď si ich však budeme chcieť obliecť, zrazu zistíme, že si ich nemáme s čím skombinovať. Oblečenie tak ostáva v skrini nevyužité. Ako sa teda naučiť nakupovať tak, aby ste šatník zbytočne neprepĺňali zbytočnosťami, ktoré nevynosíte?

Nakupujte menej a od lokálnych výrobcov

Na Slovensku sa v posledných rokoch začal opäť rozmáhať krajčírsky priemysel. Vznikajú malé firmy, ktoré navrhujú, šijú a predávajú tovar na Slovensku.  Samozrejme, že musíte počítať s vyššími cenami. Keď však investujete do kvalitných výrobkov ušitých férovo na Slovensku a nie v krajinách tretieho sveta, nielenže prispejete k zníženiu textilného odpadu, ale aj získate kvalitný výrobok, ktorý sa po pár praniach nevyťahá a nevybledne.

Stačí kúpiť pár kvalitných kúskov za viac peňazí ako kupovať každý mesiac novú vec za pár eur a potom ich vyhodiť, pretože sa stanú nenositeľnými. Keď chcete ušetriť, kúpte si lacnejšie hodinky a namiesto drahých šperkov lacnejšiu bižutériu, ale rozhodne nešetrite na kvalitnom oblečení.

Nemám niečo podobné v šatníku?

Skôr, ako si nové oblečenie kúpite, spýtajte sa sami seba, či takýto kúsok, alebo aspoň podobný, nemáte v šatníku. Je zbytočné kupovať napríklad desať rovnakých topov a tri podobné nohavice len preto, lebo sú v zľave.

Nekupujte si viac identických alebo veľmi podobných kúskov oblečenia, ale radšej zainvestujte do kvality. V súčasnej dobe býva kvantita uprednostňovaná pred kvalitou a to je problém tejto spoločnosti. Kupujeme aj to, čo nevyužijeme.

Mám to s čím skombinovať?

Pri nákupe nového oblečenia si položte aj túto otázku. Nekupujte si také oblečenie, ktoré by ste nemali s čím skombinovať a potom by vám ostávalo v šatníku a zaberalo by miesto ľahko kombinovateľným kúskom, ktoré by ste využili.

Ak hľadáte dobré ľahko kombinovateľné oblečenie, určite navštívte eshop locca. Predávajú tam kvalitné ľahko kombinovateľné kúsky do vášho kapsulového šatníka.

Pri nakupovaní nového oblečenia sa riaďte týmito radami. Uvidíte, že šatník nebude zbytočne preplnený a budete mať dosť miesta na nové kvalitné oblečenie, ktoré vám vydrží roky a nebude len jednosezónnou záležitosťou.