Pohodlie a predovšetkým bezpečnosť vašich zamestnancov by nemala byť len nutnosťou, mala by byť prioritou. Čím viac sa budú vaši zamestnanci cítiť pri práci dobre a bezpečne, tým budú spokojnejší a zvýši sa aj ich loajalita voči firme. A žiadny zamestnávateľ predsa nechce, aby mu zamestnanci odchádzali už v skúšobnej dobe.

Pohodlné a hlavne zdravé sedenie

Aj keď sa v posledných rokoch často hovorí o zdravotných problémoch, ktoré sa môžu vo vyššom veku prejaviť ako dôsledok sedavého zamestnania, stále sa málo firiem zameriava na ochranu zdravia pracovníkov v kanceláriách. A pritom stačí málo.

Ergonomické kancelárske stoličky sú síce drahšie a nakúpiť ich do firmy vo väčšom počte nie je zanedbateľný výdaj, berte to ale ako dlhodobú investíciu. A nielen preto, že naozaj kvalitná stolička vydrží niekoľko rokov aj napriek tomu, že bude používaná denne. Ale bude to aj dlhodobá investícia do zdravia vašich zamestnancov, čím sa pre nich zníži riziko zdravotných ťažkostí a povieme to možno trochu zištne, znamená to aj menšie riziko, že budú dlhodobo na PN-ke.

Pohodlné a zdravé sedenie sa však netýka len zamestnancov v kanceláriách. Myslite aj na tých, ktorí trávia pracovné dni obsluhou rôznej manipulačnej techniky. Bavorský výrobca sedacích systémov Grammer môže byť presne tou značkou, ktorú hľadáte. Kúpou sedačky Grammer totižto kupujete produkt, ktorý je konštrukčne riešený na základe výskumov v zdravotníctve, aby sa znížilo riziko budúcich chorôb z povolania.

O požiari musíte vedieť čo najskôr

Okrem snahy o minimalizovanie problémov so zdravím, ktoré môžu u zamestnancov nastať vo vyššom veku, treba predchádzať aj rizikám, ktoré môžu vzniknúť náhle. Takým rizikom je aj požiar na pracovisku.

Pokiaľ nie je požiar rozšírený, je ešte možné s ním bojovať. Ak sa však veľmi rozšíri, veľakrát neostáva nič iné, len čakať, dokedy nebude mať čo horieť.

Preto je pri požiari dôležitá jeho včasná detekcia a signalizácia. K tomu poslúži spoľahlivá elektrická požiarna signalizácia. Na jej ústredňu sú napojené detektory, ktoré dokážu reagovať na rôzne podnety predchádzajúce požiaru. Ak detektory zachytia nebezpečenstvo požiaru, bude signalizované pomocou sirén, prípadne hlasovou signalizáciou požiaru a vy tak budete môcť okamžite konať.