Aktívny životný štýl nabral v posledných rokoch na popularite. Nejakej športovej aktivite sa pravidelne venuje oveľa viac ľudí ako ešte pred niekoľkými rokmi. A netýka sa to len mužov, ale aj žien!

Šport a móda idú k sebe. A ešte ako

Skúste napríklad navštíviť nejaké fitnescentrum. Pred rokmi boli fitká skôr miestom pre mužov, ale v súčasnosti v nich nájdete takmer rovnako veľa žien. Predsa len cesta k dokonalej postave cez fitko je lepšia ako tá cez stôl plastického chirurga.

Aj napriek všetkým stereotypom však športovkyniam rozhodne nechýba zmysel a záujem pre módu. A dostupnosť rôznorodého športového oblečenia im dáva možnosť predviesť nielen svoju fyzičku, ale aj dušu módnej poradkyne.

Funkčnosť a štýl tak už kráčajú ruka v ruke, o čom sa môžete presvedčiť ak otvoríte vstavané skrine s posuvnými systémami u nejakej športujúcej dámy. Aké oblečenie teda nesmie chýbať v šatníku žiadnej športovkyne?

Toto oblečenie využijete takmer pri každom športe

Športové outfity sa samozrejme líšia v závislosti od športu, ktorému sa žena venuje, ale niekoľko univerzálnych kúskov sa vždy dá nájsť. Ako napríklad fenomén posledných rokov, legíny. Zrejme nenájdete športovkyňu, ktorá by nemala doma hneď niekoľko legín. Ich využitie je naozaj všestranné. Môžete si ich obliecť do fitka, na beh, na turistiku a na množstvo iných športových aktivít.

Funkčné tričko, či tielko je ďalším oblečením, ktoré žena využije, nech robí takmer akýkoľvek šport. Dôležité je, aby odvádzalo pot od pokožky a vy ste sa v ňom cítila sviežo aj pri maximálnej záťaži. Ďalšie vrstvy oblečenia sú závislé aj od toho, či váš šport robíte v interiéri, alebo exteriéri, ale aspoň športové dámske mikiny využijete aj vo vnútri. Aj do fitka sa hodia. Aspoň pokiaľ sa nezohrejete.