Hovorí sa, že najlepším autom pre poľovníka je ak má zdravé nohy. To je síce pekná predstava, ale už len z dôvodu, keď sa poľovník aktívne podieľa na prikrmovaní, opravách posedov a podobných činnostiach, je nemysliteľné, aby všetko potrebné nosil v rukách.

Schopnosť poradiť si v teréne a dostatočný nákladný priestor by mali byť samozrejmosťou

A tak ak ste absolvovali celý potrebný proces na to, aby sa z vás stal poľovník, po rozhodovaniach týkajúcich sa zbraní, kvalitných puškohľadov a ďalšieho poľovníckeho vybavenia, príde rozhodovanie o výbere spoľahlivého auta, ktoré vám bude pri plnení si poľovníckych povinností slúžiť. Čo by teda malo spĺňať ideálne auto pre poľovníka?

V prvom rade treba povedať, že ak to má byť čisto auto na poľovačky, nemá príliš zmysel kupovať nové auto. Bude sa s ním predsa zaobchádzať hrubšie ako s bežným každodenným autom, takže sa nebojte kúpiť spoľahlivú „jazdenku“.

To, že by to mal byť poriadny off-road, zrejme ani nemusíme pripomínať. V ideálnom prípade by to mohol byť terénny pick-up, keďže má nákladný priestor oddelený od kabíny pre šoféra a spolujazdcov.

Pick-up je ideálna voľba

Prečo? Prvý dôvod je ten, že ak sa budete podieľať aj na spomínaných činnostiach okolo kŕmenia, či údržby posedov, budete potrebovať dostatočný nákladný priestor, ktorý ponúkajú práve pick-upy. Zároveň vám náklad nebude poškodzovať, či znečisťovať priestor v kabíne.

A ak budete mať aj poľovníckeho psa, nemusí ísť s vami v kabíne, keďže pes po poľovačke nemá práve najlepšiu vôňu. Ak sa bojíte otvoreného nákladného priestoru pick-upu, nie je nič jednoduchšie, ako doplniť ho o takzvaný hardtop. Kľudne bez tapacíru, aspoň sa nepoškodí.

Na druhej strane ak je pick-up mimo vašich možností alebo skrátka chcete niečo menšie, vyberte si menší „tereňák“, ale nezabudnite na vaničky do kufra. Vyberte si takú, ktorá bude z odolného materiálu s ľahkou údržbou, napríklad z gumy, či plastu. Nielenže ochráni váš kufor, ale vám aj uľahčí starostlivosť oň.