Občianske združenie LINK a Coworking Cvernovka organizujú aj túto jeseň Akadémiu pre podnikavé ženy. Akadémia je určená pre ženy, ktoré chcú svoje podnikanie posunúť na vyšší level. Prihlasovanie je otvorené len do 31. augusta.

Akadémia pre podnikavé ženy je určená pre podnikateľky, ktoré začínajú podnikať, alebo už nejakú dobu podnikajú, ale majú pocit, akoby sa vo svojom podnikaní zasekli a nenapredujú ďalej podľa svojich očakávaní. Program akadémie je vyskladaný tak, aby jeho absolvovaním podnikateľky získali nielen cenné informácie a príležitosti na rozvoj praktických podnikateľských zručností, ale tiež rozšírili svoj network o kontakty na ďalšie ženy – podnikateľky zo všetkých kútov Slovenska.

Spoločné inšpiratívne diskusie a expertné prednášky a workshopy sú doplnené o networkingové stretnutia a 2 hodiny konzultácií s vybraných expertom.

„Akadémia pre podnikavé ženy ponúka ženám inšpiratívne diskusie, prednášky, workshopy s expertmi vo vybraných oblastiach, a networkingové stretnutia, ako aj 2 hodiny konzultácií s vybraným expertom alebo expertkou. Počas tohto vzdelávacieho programu získajú všetky ženy hodnotné vedomosti, ktoré budú môcť pretaviť aj do konkrétneho projektu či plánu.  Výhodou je online forma, ktorá umožní sa zapojiť aj ženám, pre ktoré by bolo náročné za vzdelávaním cestovať. Navyše je program do veľkej miery flexibilný a každá z účastníčok si môže vybrať jeden z 3 termínov, ktoré jej na absolvovanie spoločnej časti programu najviac vyhovuje,” uvádza Eva Ščepková, riaditeľka občianskeho združenia LINK.

Vzdelávanie bude prebiehať online 1 x do týždňa po 2 hodiny. Pre účastníčky sú pripravené tieto témy:

  • Nový pohľad na biznis plán
  • Ako si správne nastaviť a kontrolovať financie?
  • Ako si zostaviť tím snov? Ako nájsť co-founderku?
  • Ako vytvoriť lovebrand?
  • Kto je môj zákazník a kde ho nájdem?
  • Ako identifikovať vhodné predajné kanály a nadviazať výhodnú spoluprácu?
  • Ako si chrániť značku?

Okrem toho každá účastníčka bude môcť absolvovať 2 hodiny individuálnych konzultácií s expertom alebo expertkou podľa vlastného výberu.

“Akadémiu pre podnikavé ženy by som odporučila každej jednej žene. Je úplne jedno v akom veku sme, či už svoj biznis máme rozbehnutý alebo v nás nejaká myšlienka na podnikanie drieme. Informácie, ktoré som sa dozvedela ma posunuli bližšie k môjmu snu. Vidina podnikania mi už viac nerobí vrásky na čele ani nevyvoláva strach z neznáma. Teraz viem, že som na začiatku asi jednej z najdobrodružnejších ciest v mojom živote a obavy z podnikania vystriedalo vzrušenie z novej životnej výzvy.” opisuje svoju skúsenosť účastníčka Gabriela Benčová.

“Do Akadémie pre podnikavé ženy som sa prihlásila s cieľom získať komplexný prehľad o tom, na čo treba v začiatkoch podnikania myslieť, aké mám možnosti a čo všetko vlastne to podnikanie obnáša. Všetky moje očakávania boli splnené, získala som jasný a ucelený prehľad, množstvo odborných a užitočných informácií, aj kontaktov, a v neposlednom rade komunitu veľmi príjemných a milých ľudí, s ktorými bola radosť tráviť večery. Program odporúčam všetkými desiatimi!” komentuje Katarína Hollá.

Účastnícky poplatok je 180 eur, prvých 20 prihlásených získa 30 eurovú zľavu.  Cena zahŕňa 7 prednášok a 7 workshopov, 7 networkingových stretnutí a 2 hodiny konzultácií.

“Ak si účasť na akadémii nemôžete z rôznych príčin dovoliť, ale máte pocit, že by vám mohla zásadne pomôcť vo vašom ďalšom rozvoji, napíšte nám to do prihlasovacieho formulára. 10 z vás ponúkneme bezplatné štipendium, vďaka ktorému absolvujete celý program bezplatne,” dodáva Michala Hrnčiarová, riaditeľka Coworking Cvernovka.

V prípade záujmu sa do 31. augusta každá záujemkyňa o online akadémiu môže prihlásiť na tomto odkaze. Kapacita akadémie je limitovaná na 60 miest.