Tí, ktorí vyrastali v období, keď sa počítače stávali bežným vybavením domácností, si určite pamätajú, že z pohľadu ich rodičov často boli počítače vnímané len ako zariadenia, na ktorých sa hrávali rôzne videohry. A teda neslúžili na nič iné ako na zábavu.

Výkon počítač potrebuje aj na iné veci ako videohry

Avšak postupom času sa počítače stali potrebnými napríklad aj pre štúdium. A nielen počas dištančného vzdelávania spôsobeného pandémiou. Pre študentov sa počítač stal nevyhnutnosťou aj v „normálnej“ dobe.

Preto by ste z pohľadu rodiča nemali výber vhodného počítača pre vášho študenta podceniť. A toľko pozornosti, koľko venujete kúpe prvej školskej tašky a ďalšej výbavy vášho školáka, je potrebné neskôr venovať aj výberu toho správneho zo spoľahlivých počítačov pre študentov.

Neplatí totižto, že výkonné počítače sú len na spomínané videohry a na zvyšné úkony stačí aj najlacnejší počítač. Aj keď základné kancelárske programy nevyžadujú príliš veľa výkonu, v prípade, že počas štúdia bude vaše dieťa potrebovať pracovať napríklad v rôznych grafických editoroch, nároky na hardvér počítača rastú.

Laserová tlačiareň sa aj napriek vyššej obstarávacej cene môže oplatiť viac

Vždy je preto potrebné sa zamyslieť nad tým, čo všetko bude v súvislosti so štúdiom na počítači vykonávané. A to platí aj pre ďalšiu techniku, napríklad tlačiarne. Aj keď bez vlastnej tlačiarne sa môže študent zaobísť, rozhodne ju v mnohých prípadoch využije.

Množstvo rodičov však robí chybu, že kúpi najlacnejšiu atramentovú tlačiareň, aby ušetrili. Avšak v porovnaní s laserovými tlačiarňami je prevádzka tých atramentových podstatne nákladnejšia. To preto, že s laserovými tonermi HP vytlačíte oveľa viac stránok ako s atramentovými náplňami.

Preto v prípade, že vaše dieťa bude používať tlačiareň len na tlač dokumentov a jednoduchej grafiky, je lepšie priplatiť za laserovú tlačiareň. Bude to investícia, ktorá sa vám vráti tým rýchlejšie, čím viac sa toho bude tlačiť.