Aj tento týždeň nás do multikina CINEMAX láka zaujímavá ponuka filmov, medzi ktorými vyniká nový slovenský  film Kandidát.

KANDIDÁT

kandidatProdukcia Azyl a Continental film prinášajú celovečerný film Kandidát, štylizovaný cynický thriller s prvkami čiernej komédie na motívy knihy Kandidát – Denníky z odpočúvania od Maroša Hečka a Michala Havrana. Dej je situovaný na Slovensku, kde prebieha kampaň na prezidenta republiky. Adam Lambert, reklamný mág a bonviván je prinútený silnou finančno-politickou skupinou urobiť kampaň na nezávislého kandidáta z ľudu Petra Potôňa. Jeho nervy sú však po zvláštnom rozchode s manželkou, ktorý si Lambert nechce stále priznať, v dezolátnom stave a na stretnutí šéfov agentúr v reklamnom klube sa staví o celý svoj majetok, že z neznámeho Petra Potôňa urobí prezidenta. Čo je ochotný pre túto stávku urobiť, je hlavnou príbehovou líniou filmu. Film Kandidát vo štvrtok odprezentovali aj v Banskej Bystrici…

[youtube 6VKAzDFGS7g 640 360]

2 GUNS

2_gunsDenzel Washington a Mark Wahlberg sa predstavia v akčnej snímke 2 Guns v úlohách agentov, ktorí sa spoločne ocitnú na úteku pred zákonom. Ich spojenectvo má však malý háčik. Ani jeden z nich netuší, že ten druhý je tajný federálny agent.

Bobby Trench (Washington) z úradu pre kontrolu obchodu s drogami a Marcus Stigman (Wahlberg) z amerického námorníctva pracujú v utajení ako členovia drogového gangu. Keďže nepoznajú vzájomnú identitu, považujú jeden druhého za zločinca. Avšak ich misia s cieľom preniknúť do mexického drogového kartelu, v ktorej ide o milióny, skončí fiaskom. Nadriadení sa od nich dištancujú, hrozí im život za mrežami a môžu sa spoľahnúť už len sami na seba. V tej chvíli im prídu vhod všetky zločinecké triky, ktoré sa za tie roky v drogovom podsvetí naučili.

[youtube P_WTe-4xk20 640 360]

ZMIZNUTIE

zmiznutieZ času na čas sa v kinách objaví film s veľkým F a Zmiznutie je jedným z nich. Hugh Jackman a Jake Gyllenhaal excelujú v thrilleri, ktorý priková divákov na sedadlá a nedá im vydýchnuť ešte nejaký čas po skončení filmu. Keď vám zo dňa na deň bez stopy zmizne najbližšia osoba, môže mať každá sekunda cenu života. Pri pátraní je potom človek schopný urobiť čokoľvek.

Silná téma, vynikajúci scenár plný zvratov a životné herecké výkony – to sú ingrediencie, z ktorých je vystavaný až neznesiteľne napínavý thriller o pátraní po dvoch zmiznutých dievčatách. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi najhoršej nočnej more každého rodiča. Jeho šesťročná dcéra Anna a jej kamarátka Joy jedného večera na Deň vďakyvzdania zmiznú. Ich hľadanie nemá konca, hodiny sa vlečú a dievčatá sú stále nezvestné. Do objektu záujmu sa pri pátraní dostane schátraný karavan, ktorý parkoval pred ich domom a pri ktorom sa dievčatá naposledy hrali. K prípadu je povolaný detektív Loki (Jake Gyllenhaal), ktorý zatýka vodiča karavanu, retardovaného Alexa Jonesa (Paul Dano), ale pre nedostatok dôkazov je Jones po nejakom čase prepustený. Oficiálne pátranie síce stále pokračuje, ale Dover sa cíti bezradný, jeho strach sa miesi s hnevom a zlosťou. Berie spravodlivosť do vlastných rúk a bez ohľadu na následky sa rozhodne vypočuť jediné spojivo s prípadom sám, po svojom a bez rukavičiek.

[youtube 3EDtl2GxFss 640 360]

DETSKÉ KINO – KRÁĽOVSTVO LESNÝCH STRÁŽCOV

LOGO_DK(Víkend 12.10. – 13.10.2013 o 14:40)

Tvorcovia Doby ľadovej a Ria odhaľujú neobyčajný, pod povrchom skrytý svet v 3D animovanej dobrodružnej komédii Kráľovstvo lesných strážcov. Príbeh večného boja dobra so silami zla, kde dobro ochraňuje prírodu a zlo sa naopak snaží prírodu nemilosrdne zničiť.

Bystré, statočné a tvrdohlavé dievča, taká je sedemnásť ročná MaryKate, ktorá prežije dobrodružstvo, o akom sa jej nesnívalo ani v najdivokejšom sne! Po návrate do rodného domu sa snaží zblížiť so svojím otcom, ktorý sa jej odcudzil. Svojrázny a roztržitý profesor Bomba je posadnutý skúmaním pozoruhodnej civilizácie drobných lesných mužíčkov žijúcich v lesoch. Mary Kate dochádza trpezlivosť. Po tom, čo sa kúzlom ocitne v tomto podivnom lesnom spoločenstve je nútená svoj pohľad prehodnotiť. Pokiaľ sa chce dostať späť domov, musí partičke zábavných zelených postavičiek pomôcť, uveriť v ich tajuplný svet a zachrániť ho. Boj o záchranu lesa sa však premení na boj o náš ľudský svet. Vďaka odvahe, ktorú Mary Kate preukáže, získa naspäť nielen svojho otca Bombu, ale aj nových priateľov. Kráľovnú lesa – krásnu, múdru a silnú Taru. Obriu húsenicu Nim Galuu, známu svojou vášňou pre večierky, ktorej rovnako nechýba múdrosť a praktickosť. Komediálne duo slimákov Tresk a Plesk, pričom Tresk sa považuje za najväčšieho lámača ženských sŕdc v lese. Ostrieľaného bojovníka Ronina, veliteľa elitnej lesnej jednotky, muža s ostrými črtami a suchým humorom, ochotného za svoju kráľovnú položiť vlastný život.

[youtube cEe0tZP7lUU 640 360]

ARTMAX – Kobylky 2

CNMX_ARTMAX_logo(Utorok 15.10.2013 o 18:00)

Pásmo Kobylky II tvorí šesť krátkych sviežich filmov – 3 hrané, 2 animované a 1 dokumentárny – ktoré nedávno vznikli na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Vo Weci verejnej skúma autorka, ako stav verejných toaliet na najrôznejších miestach Slovenska hovorí o našich (ne)kultúrnych zvyklostiach. Jantárova cesta a Ticho, obe diela od čerstvých absolventov Ateliéru filmovej a televíznej réžie, sa zamýšľajú nad situáciou, keď má jeden človek všetkého okolo seba dosť a potrebuje znova nájsť svoj životný priestor. V Bubline si zas cestu k sebe potrebujú nájsť ona a on, obkolesení vodou. Zábavnú hru s overenými žánrovými schémami gangsterky a hororu ponúkajú Tieň Pani P a Frankenhand.

Viac o jednotlivých filmoch:

Wec verejná (Katarína Hlinčíková), 2012, 25 min.
Spoznáte kultúru národa podľa záchoda? Tento priestor určený na uspokojovanie ľudských potrieb vypovedá o miere civilizovanosti. V rámci filmu navštevujeme toalety na rôznych sociálnych úrovniach – od parlamentu po futbalový štadión, od najvyššie položeného WC na horskej chate až po kadibudku na najnižšom mieste Slovenska. Hľadáme ľudí spätých s týmto osobitým miestom a pátrame po najdôležitejších potrebách v živote človeka.

Jantárová cesta (Michal Baláž), 2011, 16 min.
Mladý pár prežívajúci krízu vo vzťahu cestuje autom na oslavu. Cestou vezmú stopára. Napätie sa stupňuje a kríza vrcholí, keď sa auto pokazí.

Ticho (Slavomír Zrebný), 2010, 13 min.
O mužovi, ktorý hľadá ticho. Všetko pred čím uteká, ho začína prenasledovať. Nemôže nájsť ticho nikde vonku. Nikde mimo seba.

Tien Pani P (Peter Pokorný), 2011, 18 min.
Príbeh skutočného frajera, ktorý svojim zovňajškom láme srdcia ženského pokolenia. Našťastie, osud zariadi, aby aj jemu zlámali srdce, a to riadne. Okrem srdca mu dolámu aj hnáty a gebuľu.

Frankenhand (Andrej Gregorčok), 2011, 4 min.
Klasický horor s neklasickými protagonistami.

Bublina (Mária Oľhová), 2012, 8 min.
Voda spája i rozdeľuje muža a ženu, stáva sa prekážkou, no keď sa v nej narodí dieťa, opäť si k sebe nájde cestu.

ŠPECIÁLNA PREDPREMIÉRA ROZPRÁVKY TURBO

Príď si užiť skvelú zábavu s bláznivým slimákom Turbom, ktorý sníva svoj veľký a rýchly sen – pretekať proti slávnemu jazdcovi ralley Gustávovi Nafťákovi. Turbo sa pokúsi všetkým (vrátane Teba) dokázať, že žiaden sen nie je príliš veľký a žiadny rojko príliš malý. Podarí sa mu to? Zistíš už túto nedeľu 13.10. o 14.30 na špeciálnej predpremiére tejto skvelej animovanej rozprávky v 3D v tvojom multikine CINEMAX v Banskej Bystrici.

[youtube VK-8D7YpVhI 640 360]

Okrem toho v multikine Cinemax: Oblačno miestami fašírky 2 2D aj 3D, Gravitácia 3D, My sme Millerovci, Rivali, Oggy a šváby, Najvyššia ponuka a Colette.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.