V sobotu 20. júla 2013 sa v Klube 77 (Horná 54, Banská Bystrica) uskutoční 2. ročník nezávislého multižánrového podujatia s názvom Festival lásky. 

Festival lásky 2013Hudobná časť festivalu bude zahŕňať koncerty tradičných interpretov, ako sú hostitelia festivalu – duo Falzetové grgy, naivne punkový Púvodní Chléf, či Ham n Drinx. Táto kapela tu zároveň pokrstí svoj debutový album, ktorý nahrala na motívy piesní Jimiho Hendrixa v originálnom prevedení – bez gitary. Festival lásky, napriek svojmu neškodnému názvu, tentokrát prinesie aj súboj dvoch jednočlenných telies Jana Nervy vs. Tina Nervy. Súboj bude, samozrejme, len hudobný a víťazom bude dobrá nálada a netradičný koncertný zážitok. Po priaznivom minuloročnom ohlase zahrá aj stálica domácej blues-rockovej scény, kapela Schody, ktorá vhodne zapadla do hudobno-myšlienkového konceptu festivalu. Na letnej terase budú môcť návštevníci počuť akustický koncert talentovanej autorky a speváčky, Doroty Ideas. Nepochybným vrcholom večera bude vystúpenie oživeného projektu D Dvercia v špecifickom mnohočlennom obsadení, ktorým si hudobníci uctia pamiatku nedávno zosnulého klávesáka The Doors, Raya Manzareka. O záverečnú koncertnú bodku sa postará veselá hudobná zmes, skrývajúca sa pod názvom Iná vlna.

Keďže organizátori nepredpokladajú iné ako láskavé, slnečné počasie, v príjemnom prostredí letnej terasy klubu bude opäť prebiehať sprievodný program. V rámci autorského čítania, ktoré bude tentokrát zamerané na modernú poéziu, sa predstavia kvalitní lokálni autori s vlastnou i prevzatou tvorbou. Pre návštevníkov, ktorí sa chcú počas festivalu nielen zabaviť, ale aj zoznámiť, či dokonca zaľúbiť, je pripravené obľúbené 5minútové rande. Novinkou bude open air premietanie krátkych filmov, v rámci ktorého sa diváci možno dočkajú aj jednej svetovej premiéry. Tradičnou súčasťou bude aj súťaž vo falzetovom grganí a ďalšie prekvapenia, hudobné i nehudobné. Po polnoci je pre vytrvalcov pripravená Kakotéka až do skorých ranných hodín.
Oficiálny program Festivalu lásky odštartuje o 17:00, vstup do Klubu 77, za účelom nasiaknutia príjemnej festivalovej atmosféry, bude možný od 16:00. Jednorázové vstupné bude platné počas celého dňa, vrátane možnosti opustenia areálu a neskoršieho návratu.
Festival je láskavou alternatívou ku komerčným festivalom, ktorý je organizovaný za účelom šírenia priateľskej atmosféry, dobrej nálady a lásky k sebe, hudbe, literatúre a kultúre.

Ďalšie informácie: web, event

[youtube cDGe-iiwwG8 640 360]