Po vlaňajšku sa do sveta rýchlo rozšírili dobré správy o rýchlom bazéne na Štiavničkách. „Na svedomí“ to majú organizátori z Plaveckého oddielu KTV UMB Banská Bystrica, ktorým sa v minulom roku podaril naozaj husársky kúsok, keď mesto pod Urpínom privítalo takú elitnú spoločnosť, aká sa v slovenských bazénoch ešte nestretla.

Minulý rok na Štiavničkách padali aj kvalifikačné A limity na nedávnu londýnsku olympiádu.

Vlani sa na plavárni Štiavničky streli dve olympijské víťazky. Popri ďalších medailistoch a účastníkov z vrcholných svetových a európskych šampionátov sa predstavili aj reprezentanti Slovenska. Tak tomu bude aj tohto roku v prvý novembrový víkend, keď kompletné vynovenie päťdesiatmetrového bazénu na Štiavničkách prináša ďalšiu šancu pokračovať v nastúpenom trende – uskutočniť plavecké preteky na špičkovej medzinárodnej úrovni. Krytá plaváreň na Štiavničkách oslávi svoje druhé narodeniny od jej celkovej rekonštrukcie naozaj exkluzívne.

V dňoch 3. a 4. novembra 2012 sa uskutočnia medzinárodné preteky „Banskobystrický pohár 2012“, ktoré sa organizátorom podarilo zaradiť do kalendára Európskej plaveckej federácie a žiadosť na Medzinárodnú svetovú plaveckú federáciu /FINA/, aby toto podujatie zaradila ako kvalifikačné na Majstrovstvá sveta 2013 v Barcelone dostala taktiež zelenú.

„Organizátori zatiaľ evidujú prihlášky približne 200 pretekárov z 34 klubov z Anglicka, Bosny a Hercegoviny, Českej republiky, Litvy, Maďarska, Poľska, Rakúska, Rumunska, Slovenska, Srbska, Ukrajiny. Súťažiť sa bude v štyroch vekových kategóriách,“ uviedol pre BBonline.sk riaditeľ podujatia Milan Záborský.

Hlavnú cenu podujatia „Banskobystrický pohár“ získajú pretekári, ktorí dosiahnu najvyššie bodové výkony podľa bodovacích tabuliek FINA. Okrem toho organizátori pripravili pre najlepších zaujímavé finančné bonusy a hodnotné ceny. V sobotu 3.11.2012 začína program o 14:00 h. a v nedeľu 4.11.2012 o 9:00 h.

Tip: Pozrite si fotogalérie a reportáže z uplynulého ročníka podujatia…