Zaujímavé filmové novinky na vás čakajú v banskobystrickom multikine Cinemax aj v nasledujúcich dňoch. Nezabudnite však, že kino bude na Štedrý deň a tiež na Prvý sviatok vianočný zatvorené, rovnako aj na Silvestra. Na Štefana – 26. decembra, ale aj na nový rok 1. januára si už ale môžete vychutnať najnovšie filmy naplno.

PÍ A JEHO ŽIVOT

Chlapec, tiger a more. To sú hlavní hrdinovia neuveriteľného príbehu, ktorý najprv prevalcoval svet na stránkach knižky a teraz sa to chystá zopakovať filmovou verziou. Predpoklady má obrovské, réžie sa totiž ujal oscarový Ang Lee, tvorca legendárneho Tigra a draka, ktorý si pomocou 3D vyčaroval tomuto dobrodružnému filmu snový vizuálny kabát, ktorému by bola chyba odolať.

Hlavný hrdina Pí vyrastal v indickej zoologickej záhrade, ktorú založil jeho otec. Možno by exotickú živnosť prevzal, keby sa rodina nerozhodla presťahovať do studenej Kanady, aj s niektorými zvieratami, ktorých predajom si chceli zaistiť jednoduchší štart v novej krajine. Proti tomu sa však postavili prírodné živly, ktoré jednej búrlivej noci potopili nákladnú loď, na ktorej sa Pí s rodičmi a bratom plavil. Chlapec sa šťastnou náhodou ocitol v záchrannom člne, ktorý zostal uprostred oceánu ako jediná pripomienka katastrofy. Nezachránil sa však sám, spolucestujúcich tvorili poranená zebra, hyena, samica orangutana a Richard Parker. To nebol ďalší preživší človek, ale mohutný bengálsky tiger, ktorý si rozhodne nemyslel, že by sa v núdzových podmienkach malo niečo meniť na prirodzenom priebehu potravinového reťazca. Tak začala neskutočná plavba, počas ktorej sa chlapec musel premeniť v muža, aby dokázal obstáť v konkurencii jedného z najväčších predátorov našej planéty a prežiť strastiplnú púť k pevnine.

[youtube eMP0Uacz5uw 585 340]

LADÍME!

Zabudnite na muzikály zo strednej, tu ste niekde inde. Spieva sa tu ako o život, zásadne a capella (tedy bez kapely), sex je zakázaný, pretože škodí hlasivkám, a kto neladí so zvyškom, ten musí z kola von. Ladíme! je komédia plná dobrej muziky, aká tu už dlho nebola. Nesnaží sa spoliehať iba na netradičné prerábky svetových hitov, rovnako dôležité sú pre ňu  dobrý príbeh a sympatickí hrdinovia z „mäsa a kostí“. Aj preto si tvorcovia do hlavnej roly vybrali na Oscara nominovanú Annu Kendrick, ktorá pred pár rokmi vo veľkom štýle vstúpila na filmové plátno v komedii Lietam v tom.

Beca (Anna Kendrick) nastúpila na novú školu a ako ťažký introvert má v pláne nikam sa nezaraďovať a s nikým sa nekamarátiť. To je prvý dôvod, prečo ju nestretnete inak než so slúchadlami na ušiach. Tým druhým je túžba stať sa úspešnou dídžejkou. Svojho plánu sa drží až do chvíle, keď narazí na veľmi nesúrodú partiu dievčat (upäté kráľovné krásy, urastené drsniačky, sexuálne dračice aj ťažké asociálky), ktoré spája súťažné zborové spievanie slávnych pesničiek bez hudobného sprievodu. Ten si vytvárajú vlastným hlasom. Beca síce na prvé kolo nahovárania povie „nie“, ale nespochybniteľný hudobný sluch a schopnosť spievať čisto aj v sprche ju nakoniec do klubu spievajúcich študentiek privedie. Lenže Beca je tak trochu rebelka, a tak to okamžite začne mezi ňou a neoficiálnou šéfkou tímu Aubrey nezdravo iskriť. Zatiaľ čo Aubrey je vyznávačkou stredného prúdu, Beca neustále hľadá nové cesty, Aubrey ide hlavne o víťazstvo v prestížnom súboji školských vokálnych skupín, Beca na nejakú súťaž zvysoka kašle. Líšia sa prakticky vo všetkom a ako silné povahy sa raz musia nevyhnutne stretnúť. A hoci klasik spieva, že „spievanie krásne znie“, toto rozhodne krásne nebude. A pritom finále je tak blízko!

[youtube AfBFybSN3Kk 585 340]

DETSKÉ KINO – CILILING A TAJOMSTVO KRÍDIEL

(Víkend 22.12. – 23.12.2012 o 14:10)

Dva rozdielne svety. Jedno spoločné tajomstvo… Čo ak prežiješ dobrodružstvo… s niekým, ako si ty!

Štúdio Disney pozýva divákov na výpravu s Cililing, jednou z celosvetovo najznámejších a najobľúbenejších postáv, do zakázaného sveta, kde víla uskutoční najväčší objav svojho života. To a ešte omnoho viac ponúka úžasný nový Disneyho film o vílach – Cililing a tajomstvo krídiel.
Animované dobrodružstvo pre celú rodinu je fantastickým príbehom, ktorý vezme Cililing zo slnečného sveta Údolia škriatkov, cez „veľký predel“ do záhadného Zimného lesa. Na scénu uvádza nové zimné víly a odhaľuje magické tajomstvo – Cililing má sestru, rovnako živú a hravú Zimozelku.

[youtube snw6i-yymMo 585 340]

Okrem toho hráme: Hobit: Neočakávaná cesta v 2D aj 3D (HFR), Twilight sága: Úsvit – 2.časť, Ralph Rozbi-to 3D, Hotel Transylvánia 2D, Asterix a Obelix v službách Jej Veličenstva 2D, Legendárna partia 3D, Argo, Atlas mrakov, Anna Karenina a Oui Šéfe.

Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.