Nielen Hollywood ale aj európska, dokonca česko-slovenská produkcia, prináša počas horúcich letných dní na filmové plána novinky, pre ktoré sa oplatí zájsť do kina. Aj tento týždeň vám predstavujeme novinky, pre ktoré sa oplatí multikino CINEMAX Banská Bystrica navštíviť.

URNA: ÚTVAR ROZHODNE NEŽIVÝCH AGENTOV

Mŕtvi policajti nemusia nutne skončiť v nebi alebo v pekle. Keď sú dobrí, nastupujú k U.R.N.A. – Útvaru rozhodne neživých agentov. Táto super tajná jednotka dohliada na to, aby „mŕtvi“ nám živým neotravovali vzduch, ale aby na veky odpočívali v pokoji. V réžii Roberta Schwentkeho, tvorcu filmového hitu RED, prichádza do kín akčná komédia z rovnakej liahne, v ktorej sa zrodili Muži v čiernom alebo Krotitelia Duchov.

urnaNick Walker (Ryan Reynolds) bol elitným detektívom, ktorý to schytal behom jednej akcie a v odchode na večnosť mu nezabránila ani nepriestrelná vesta. Namiesto Zubatej na neho ale čaká mimoriadne strohá policajná dôstojníčka (Mary-Louise Parker), ktorá mu ako bývalému skvelému policajtovi ponúkne prácu v U.R.N.A. Útvare rozhodne neživých agentov. V jeho radách sa vráti na Zem a bude ju čistiť od zloduchov, ktorí už dávno patria na onen svet, ale zubami nechtami sa definitívne bránia. Ako zelenáč je Nick pridelený k ostrieľanému šerifovi Royovi Pulsipherovi ( Jeff Bridges), ktorý ho začne zoznamovať s chodom tejto originálnej policajnej jednotky. Dozvie sa napríklad, že pre pobyt na Zemi má každý mŕtvy policajt zmenenú identitu ( Nickovi bola pridelená dokonalá vizáž čínskeho dôchodcu), aby náhodou nenarazil na vlastných pozostalých, a že mŕtvi zloduchovia môžu niekedy byť až nečakane živý a nebezpečný. Nick sa v pomerne morbídnom prostredí bude musieť veľmi rýchlo zorientovať, pretože celý tím stojí tvárou v tvár najväčšej bezpečnostnej kríze vo svojich dejinách. Mŕtvi stoja len krôčik od ovládnutia sveta živých a jediný, kto im to môže prekaziť, je práve U.R.N.A.

Svižná akčná komédia umocnená pôsobivými trikovými scénami je adaptáciou populárneho komiksu Rest In Peace Department (odtiaľ originálny názov R.I.P.D.) a na Slovensku si ho diváci budú môcť vychutnať v 2D v originálnom znení so slovenskými titulkami a v 3D s českým dabingom.

[youtube zKGs5JlUGIY 640 360]

REVIVAL

Revival je nová komédia Alice Nellis nabitá hudbou a humorom, komédia pre mužov, pre ženy a vôbec pre všetkých. Bolek Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek a Marián Geišberg hrajú v revival kamarátov, ktorých rocková skupina sa rozpadla v roku 1972, a ktorí sa rozhodli pokúsiť o jej veľkolepý comeback. Každý má na to svoje dôvody a každý z nich si stihol nazbierať svoje vlastné osobné trapasy. V strede diania preto nie je len návrat kapely na pódiá as tým spojená zábava, ale aj život všetkých jej členov. V ďalších úlohách Revival sa predstaví Zuzana Bydžovská, Vojta Dyk, Jenovéfa Boková alebo Richard Genzer.

revival„Ešte raz si poriadne. . . “ Smoke, to boli českí Rolling Stones. Za nejasných okolností sa ale v roku 1972 rozpadli a každý zo štyroch bývalých muzikantov sa s údelom rockera vo výslužbe vyrovnal po svojom. Každý z nich má teraz za sebou svoj život a svoj vlastný príbeh. A tiež ich pohnútky k oživeniu kapely Smoke sú rôzne – peniaze, túžba po stratenej sláve, túžba pomôcť kamarátovi, alebo sa ešte raz poriadne odviazať.

Ich svety sa stretávajú a oni si začínajú užívať hudby, kamarátstvo a života na pódiu i za ním. Nielen členmi kapely, aj všetkých okolo však čaká množstvo zábavy a často veľmi prekvapivých a komických situácií. A tiež sa konečne podarí rozlúštiť jedno veľké tajomstvo – prečo sa vlastne skupina rozpadla.

[youtube QCf7M1COJFs 640 360]

WHITE HOUSE DOWN

Režisér slávnych akčných veľkofilmov Roland Emmerich nás tentokrát zavedie do Bieleho domu. Medzi turistami ktorý sú na prehliadke sídla amerického prezidenta je aj washingtonský policajt John Cale s dcerou.Dramatické okolnosti ho prinútia skočiť rovnými nohami do akcie, aby zachránil nielen svoje dieťa ale aj prezidenta a postavil sa presile ťažko vyzbrojenej skupiny polovojenských útočníkov.

[youtube h7PtA0L2YqE 640 360]

LIBERACE!

Skutočný príbeh vášnivého vzťahu medzi slávnym pianistom menom Liberace a jeho mladým milencom Scottom Thorsonom . Herecký koncert Michaela Douglesa a Matta Damona v réžii skvelého Stevena Soderbergha. Film bol uvedený na tohtoročnom festivale v Cannes..

[youtube bQK8dQbFUMY 640 360]

PREDPREMIÉRA – WOLVERINE

(Streda 24.7.2013 o 20:30)

Wolverine (Hugh Jackman), najslávnejší hrdina zo ságy X-Men, sa vo svojom novom dobrodružstve pozrie do súčasného Japonska, aby tam otestoval svoju nesmrteľnosť na ostrí samurajských mečov. V tomto pre neho úplne neznámom a nezrozumiteľnom svete sa stretáva nie len s mužom, ktorému v minulosti zachránil život, ale aj so svojou najväčšou Nemezis: osudovou pomstou, ktorej sa nemôže vyhnúť, ale môže s ňou bojovať a dúfať vo víťazstvo alebo aspoň záchranu.

wolverineZ tejto neľútostnej bitky na život a na smrť so samurajským klanom však Wolverine odchádza navždy poznamenaný. Prvýkrát v živote sa cíti zraniteľný, ocitá sa na samej hrane svojich fyzických a psychických možností. Zďaleka už nebojuje len so smrtiacimi zbraňami nepriateľov, ale aj s vlastnou smrteľnosťou. Z týchto vnútorných a vonkajších bojov sa potom ale vracia omnoho silnejší a nebezpečnejší, ako kedykoľvek predtým.

Hugh Jackman k svojej ikonickej postave a jej príbehu dodáva: „Páči sa mi predstava, že do Japonska, do sveta plného cti, dávnych zvykov a tradícií vpadne outsider s anarchistickými sklonmi a začne si v ňom raziť vlastnú cestu. Naviac sa tu stretne so samurajmi, ktorí mu nakopú zadok, napriek tomu, že nie sú mutanti.“

Lístky sú v predaji už dnes…

[youtube WQIC9PhoyNA 640 360]

Okrem toho v multikine Cinemax: Ja zloduch 2 2D aj 3D, Osamelý jazdec, Ako malí chlapci, Muž z ocele 2D, Svetová vojna Z 3D, Vo štvorici po opici 3, Kráľovstvo lesných strážcov 2D, Príšerky: Univerzita 2D aj 3D, Podfukári, Neuveriteľné dobrodružstvá Tada Stonesa 2D.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.