Majiteľ každej firmy s vlastným areálom vám potvrdí, že tak ako je potrebné investovať do vnútorného vybavenia firmy, je potrebné investovať aj do vonkajších priestorov. Aj keby malo ísť „len“ o parkovisko pre zamestnancov a firemné vozidlá.

Aby zamestnanci pri parkovaní vždy dobre videli

Absolútnym základom je mať spevnený povrch parkoviska a prípadné výtlky časom opravovať. Možno sa čudujete, prečo takúto samozrejmosť vôbec spomíname, ale nie každá firma sa stará o to, ako vyzerá firemné parkovisko.

Dôležité je však aj osvetlenie parkoviska. Aj ak večer a v noci v priestoroch firmy nikto nie je, počas zimy slnko neskoro vychádza a skoro zapadá, takže kvalitné osvetlenie parkoviska vtedy potrebovať budete.

Okrem toho, že sa oplatí investícia do osvetlenia tam, kde doteraz nebolo aj v prípade, že to vaše je už zastarané, rozhodne neváhajte s rekonštrukciou. Moderné LED svietidlá vám dokážu usporiť aj viac ako 50 % nákladov na svietenie, čo znamená, že takáto investícia sa celkom rýchlo vráti.

Automatická závora sa postará o to, aby sa do areálu dostal len ten, kto tam má čo hľadať

Zabudnúť však netreba ani na zabezpečenie parkoviska, respektíve areálu firmy. Súčasťou takéhoto zabezpečenia môžu byť aj spoľahlivé automatické závory. Podobne ako v prípade garážových brán aj automatické závory sú na trhu v rôznych veľkostiach a prevedeniach a tak sa určite nájde riešenie vhodné aj pre vašu firmu.

Kvalitné automatické závory majú dostatočný výkon na to, aby zvládali aj náročnejšiu prevádzku, ktorá je typická práve pre firemné parkoviská a areály. Vyznačujú sa aj spoľahlivosťou, takže sa nemusíte báť častých porúch a komplikácii, ktoré nefungujúca závora dokáže spôsobiť a taktiež sú trvácne, takže intenzívnu prevádzku zvládnu naozaj dlhodobo.

V prípade, že by predsa len došlo k poruche, sú automatické závory vybavené mechanickým núdzovým odblokovaním. Vybrané typy sú aj v prevedení antivandal, takže odolajú aj prípadným snahám o mechanické poškodenie.