Astronomické leto síce začalo ešte len v piatok, ale zdá sa, že nasledujúce týždne sa na predchádzajúce nebudú veľmi podobať. Už od pondelka môžeme očakávať výrazné ochladenie.

pocasie
Foto: il. ©ISIFA/Gettyimages Creative Subscript/

Pondelok (24.6.) začne pri ranných teplotách okolo 17 stupňov Celzia, pričom maximálna popoludňajšia teplota stúpne na 24 stupňov. Deň síce môže začať pri menšej oblačnosti, ale tá rýchlo narastie a už okolo desiatej hodiny musíme počítať s prvými dažďovými zrážkami, ktoré v regióne môžu pretrvať počas celého dňa. Upozornenie: Pre tento deň platí v okrese Banská Bystrica meteorologická výstraha SHMÚ 1. stupňa pre riziko búrok. Tie predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie a fyzické aktivity.

Utorok (25.6.) bude zamračený, daždivý a chladný. Maximálna denná teplota stúpne na 20 stupňov Celzia. Dažďové zrážky môžu byť najmä dopoludnia intenzívnejšie než v pondelok, neočakávajú sa ale veľké lejaky a búrky.

Streda (26.6.) má byť ešte chladnejšia, keď sa počas dňa teplota vzduchu vyšplhá len na 16 stupňov Celzia. Na dáždnik nezabudnite počas celého dňa. Lenže dážď znepríjemní aj nárazový vietor, ktorý môže miestami nabrať rýchlosť do dvanástich metrov za sekundu.

Štvrtok (27.6.) ešte začne daždivým počasím, ale oblačnosť by mala postupne ustúpiť a s ňou aj zrážky. Popoludní by už mali na Banskú Bystricu zasvietiť aj lúče slnka. Ráno je ešte potrebné počítať s teplotou vzduchu len okolo 12 stupňov Celzia, popoludní už táto stúpne predbežne až ku 20 stupňom Celzia.

Piatok (28.6.) by mal byť podľa predpovedných počítačových modulov polooblačný s maximálnou teplotou vzduchu do 22 stupňov Celzia. Zrážky sa môžu vyskytnúť len popoludní spolu s predpokladaným nárastom oblačnosti nad našim regiónom.

Sobota (29.6.) má byť prevažne jasná a s už príjemnejšími teplotami vzduchu. Teplomery by mali popoludní ukázať okolo 23 stupňov Celzia, pričom ani v ranných hodinách by to nemalo byť menej než pätnásť stupňov.

Nedeľa (30.6.) môže byť o niečo oblačnejšia ako sobota, ale napriek tomu bude riziko zrážok len minimálne. Vzduch sa ohreje na maximálne 21 stupňov Celzia.