Narozdiel od voľne stojacich spotrebičov, ktoré sa dajú ľahšie premiestňovať po miestnosti, vstavané kuchynské spotrebiče sú zabudované do skriniek kuchynskej linky. Integrované spotrebiče, ktoré sú populárne vo všetkých dizajnérskych štýloch, ponúkajú veľa výhod. Rok 2021 prichádza s trendom integrovania čo najväčšieho množstva spotrebičov a nie je to úplná náhoda.

Prečo je to tak?

  1. Vždy upravený a jednotný priestor

Vstavané spotrebiče tvoria jednu líniu s kuchynskou linkou, a tak poskytujú vašej kuchyni elegantný a upravený povrch. Môžu byť odokryté alebo vkusne zakryté dvierkami ako súčasť kuchynskej jednotky. Vytvárajú tak preferovanú jednoliatu líniu, ktorá pôsobí upraveným dojmom. V modernej kuchyni pôsobia rovnako dobre ako v tradičných či vidieckych kuchynkách.

  1. Šetria priestor

Hlavnou výhodou vstavaných spotrebičov sú ich vlastnosti šetriace priestor. Pretože zaberajú iba priestor, ktorý by sa inak využil na skrinky, sú obzvlášť výhodné najmä v menších kuchyniach, kde je obmedzená podlahová aj povrchová plocha.

Integrovaním spotrebiča do kuchynskej jednotky môže vstavaná rúra či umývačka v spodných skrinkách pôsobiť ako podklad pre položenie pracovnej dosky, čím sa vám zväčší odkladací a pracovný priestor.

  1. Estetická elegancia

Esteticky majú integrované spotrebiče elegantný a sofistikovaný vzhľad, ktorý pomáha vytvárať čistý a jednoliaty povrch v celom kuchynskom priestore.

  1. Udržateľnosť

Veľmi dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje voľbu vstavaných spotrebičov je dlhšia doba ich udržateľnosti. Počas rekonštrukcie kuchyne často musí prísť aj k výmene voľne stojacich spotrebičov, nakoľko by pri novej kuchynskej linke vyzerali ošumelo. Pri vstavaných spotrebičoch je tomu celkom inak. Je jedno či sú vaše spotrebiče najnovšie modely alebo staršie, pretože ich aj tak nikto nevidí.

Dôležitý je fakt, že fungujú, a preto ich pri rekonštrukcii kuchyne nemusíte vôbec meniť.

Takisto je pravda, že na ne nesadá toľko prachu ako keď sú voľne stojace, a tým pádom majú menšiu tendenciu sa pokaziť. A tak je možné, že vôbec nebudete potrebovať opravára.

  1. Šetrenie peňazí i životného prostredia

Vďaka tomu, že sú spotrebiče vstavané a nemusíte ich kvôli ošumelému vzhľadu meniť, ušetríte. Pokiaľ máte tendenciu meniť vzhľad kuchyne každých pár rokov, môže ísť o celkom veľké sumy peňazí.

Ak meníte spotrebiče iba pri neodstrániteľných poruchách, šetríte tak zároveň životné prostredie od zbytočného odpadu.

Ako vidíte, vstavané i voľne stojace spotrebiče majú svoje pre aj proti, ktoré je nutné pred kúpou vždy dobre zvážiť. Už ste si vybrali tie svoje?