V maďarskom meste Bátonyterenye  sa uskutočnili medzinárodné plavecké preteky na ktorých sa predstavilo aj 17 plavcov z Plaveckého oddielu UMB Banská Bystrica. Celkove si z tohto podujatia priviezli 7 zlatých, 8 strieborných a 13 bronzových medailí.

V kategórii starších žiakov Daniel OČENÁŠ získal striebornú medailu v disciplíne 100 m polohové preteky a bronzovú na 50 m znak. Medzi dievčatami Alexandra ŠKVARKOVÁ získala striebornú medailu na 50 m znak. Jaroslava IVANČÁKOVÁ dva razy stála na bronzovom stupienku za disciplíny 100 m prsia a 100 m polohové preteky.

Kategória mladších žiakov priniesla mladým banskobystrickým plavcom aj najvyššie ocenenia. V kategórii 11-ročných si najlepšie počínala Michaela MEĎVEĎOVÁ, ktorá v disciplínach 100 m polohové preteky a 50 m znak nenašla svoju premožiteľku a získala zlaté medaile. Okrem toho skončila na 2. mieste na 100 m prsia. Michal MESÁROŠ si vybojoval víťazstvo na 100 m voľný spôsob a dve druhé miesta pripojil v disciplínach 100 m prsia a 100 m polohové preteky. Michaela BERACKOVÁ si z pretekov odniesla kompletnú sadu medailí za 1.miesto na 100 m voľný spôsob, na 2.mieste skončila v disciplíne 50 m znak a bronzová medaila jej patrila na 100 m polohové preteky. Viktória ŠULEKOVÁ vystúpila dva razy na bronzový stupienok (50 m znak a 100 m voľný spôsob). Svoju premiérovú medailu v zahraničí si vybojoval aj Samo NOSÁĽ v disciplíne 50 m znak, keď skončil na 3.mieste.

V kategórii 12-ročných na najvyšší stupienok vystúpila Adriana FEDOROVÁ v disciplíne 50 m znak a dve bronzové medaile získala v disciplínach 100 m voľný spôsob a 100 m polohové preteky. Filip BANSKÝ zvíťazil na 100 m prsia a dve bronzové medaile mu patria za 100 m prsia a 100 m polohové preteky. Veľkým prekvapením bol zisk zlatej medaile pre Lukáša ANTALECA na 100 m polohové preteky a aj strieborná medaila v disciplíne 100 m prsia je jeho veľkým úspechom. Lucia HRUŠKOVÁ na stupňoch víťazov obsadila v disciplíne 100 m prsia bronzovú priečku.

Medailovú bilanciu plavcov z UMB Banská Bystrica zavŕšili štafety na 4 x 50 m voľný spôsob. Dievčatá skončili na 2.mieste zásluhou skvelého finišu Michaely Berackovej a chlapci obsadili 3.miesto.

Okrem medailistov svojimi zlepšeniami najlepších osobných výkonov potešili Jessica Hrušková, Viktória Kielarová, Kristína Spišiaková, Michal Hazucha a Michal Halabuk.