Po zimnej prestávke sa prebúdza futbalové dianie v nižších súťažiach. Jarná časť odštartovala už tento víkend, aj keď množstvo súbojov muselo byť pre nespôsobilý terén preložených. Najviac počasie ovplyvnilo II. triedu skupinu A, ktorej kompletné 14. kolo sa preložilo na ôsmy máj.

II. liga – 21. kolo

Druhá liga pokračovala kolom s poradovým číslom 21. Zaujímavou štatistikou je, že všetky súboje sa skončili ,,na nulu”, dve stretnutia museli byť preložené. Pohronie takmer pred pol tisíckou divákov hostilo v prvom jarnom domácom súboji bratislavský Inter. Do jarnej časti Pohronie vystúpilo pred týždňom a v Poprade dokázalo remizovať 1:1. Tento výsledok zrejme nakopol pohronský celok, keďže si pripísalo tri body po najtesnejšej možnej výhre. O všetkom sa rozhodlo v záverečných minútach, kedy si hosťujúci Tomáš Šalata strelil vlastný gól. Rovnakým pomerom uspela rezerva Podbrezovej na pôde zvolenskej Lokomotívu, ktorej vrátila prehru 1:3 z prvého vzájomného duelu. O plnom bodovom zisku železiarov rozhodol v 63. minúte jediný strelec Lukáš Migaľa. O šesť minút neskôr bol vylúčený jeho spoluhráč Tereshchenko, ale hostia si tesný náskok udržali až do záverečného hvizdu a v boji o udržanie si pripísali mimoriadne cenné body.

TIPOS III. liga Stred – 16. kolo

Tri z ôsmych zápasov tretej ligy museli byť preložené. Dva z nich na 8. máj, vrátane súboja Dukly s Liptovským Hrádkom. Dátum súboja Oravské Veselé – Nová Baňa ešte nie je známy. Predposledné Fiľakovo hostilo Námestovo, ktoré pred týždňom poľahky zdolalo Krásno nad Kysucou 0:4. Fiľakovo potrebuje naháňať každý bod v boji o záchranu a veru, že sa mu to aj podarilo. Štvrté víťazstvo Fiľakovčanov zariadil Marko Püšpöky zásahom z 34. minúty a Erik Urbančok, ktorý skóroval v 70-tej minúte. Domácich tak nemusela mrzieť nepremenená jedenástka Karáska z 52. minúty. Prvý bod si pripísala na svoje konto Detva vďaka remíze 2:2 v Čadci.

IV. liga JUH – 14. kolo

IV. liga JUH, teda jej jarná časť, začala až počas uplynulého víkendu. Ani táto súťaž sa nevyhla núteným preloženiam zápasov. Podobne ako v tretej lige aj tu sa preložili tri zápasy. To sa týkalo aj Rakytoviec, ktoré si na domáci duel s Poltárom musia počkať do prvého mája, Jupie si zmeria sily s Tisovcom až o týždeň neskôr. V úvodnom duely jarnej časti hostil Partizán Čierny Balog súpera z Pliešoviec. V sobotu sa napokon radovali domáci, ktorých spasil dvomi gólmi Šimon Cibula. Druhý Medzibrod nepripustil prekvapenie a zdolal posledný Veľký Krtíš na jeho ihrisku 0:2. Hrdinom Medzibrodu bol dvojgólový strelec Ivan Varga. Šalková cestovala do Slovenských Ďarmot, kde sa dal očakávať vyrovnaný boj. Lepšie vstúpili do stretnutia Ďarmoty, keď ich poslal už v siedmej minúte do vedenia Imrich Lukács. Na 2:0 pridal poistku v 64. minúte Marián Berec. V 78. minúte vykresal iskru nádeje pre Šalkovú znížením na 2:1 Tomáš Mikulec, ale jeho tím napokon prehral.

V. liga skupina C – 14. kolo

V piatej lige skupine C sa odohrali štyri zo siedmych stretnutí. Pozornosť sa sústredila najmä do Jakuba, kde prišiel kandidát na titul Lovča. Jakub bol na koni a po polčase viedol už 2:0 gólmi Miloša Mišányho a Michala Čiefa. Strelecky najproduktívnejší celok súťaže Lovča ale dokázala streliť tiež dva góly na začiatku druhého dejstva a po zásahoch Páleníka a Krivjančina sa zrodila remíza 2:2. Zápas lídra z Kováčovej bol odložený, aj preto sa Lovča ocitla na prvom mieste. Sásovčania sa v nedeľu ujali vedenia proti Bacúchu v trinástej minúte zásluhou Ondreja Dobrotu. O päť minút ale ovplyvnilo zápas vylúčenie jeho spoluhráča Rastislava Kollára, čo využil ešte do polčasovej prestávky na vyrovnanie Tomáš Giertl. Sásová dlho vzdorovala, ale v početnej nevýhode napokon remízu neudržala. Filip Švéda v 90-tej minúte zhrabol všetky body pre Bacúch. Sása si pripísala cenný bod za remízu s Ladomerskou Vieskou a to zásluhou vyrovnávajúceho zásahu Štefana Chrenovského z 57. minúty.

I. Trieda – 14. kolo

Prvé jarné kolo prvej triedy odštartoval zápas posledných dvoch mužstiev tabuľky. Rezerva Šalkovej v ňom hostila Pohorelú a základ svojho trojbodového ťaženia postavila už v prvom polčase. Dvakrát sa presadil Marián Čavoj a Jozef Mesík zvýšil už na 3:0, keď premenil pokutový kop. Gandžala znížil za hostí na 3:1 ešte pred uplynutím hodiny hry, ale vzápätí kapitán Mesík svojim druhým gólom zažehnal nádeje poslednej Pohorelej na bodový zisk. K dvom dvojgólovým strelcom Šalkovej sa ale pridal aj Gandžala upravujúc v 86. minúte na konečných 4:2. Vedúce Podkonice zvládli povinnú jazdu s Nemeckou, ktorej nedovolili skórovať. Strojcami výhry 2:0 boli Tomáš Klinec a Juraj Francisty. Strelníky mohli v prípade výhry preskočiť v tabuľke Čierny Balog, ale zápas s Tatranom im nevyšiel. Najviac sa zalúžil o úspech hostí Michal Muránsky dvomi gólmi v priebehu 9-tich minút, účet stretnutia otváral Michal Lupták.

I. liga Ženy – 11. kolo

Jedenáste kolo bolo pomerne bohaté na plody futbalu. Najmenej gólov padlo práve v Prešove, kde sa predstavili Sport Ladies z Banskej Bystrice. Po minulotýždňovej domácej prehre 0:5 s bratislavským Slovanom si chceli napraviť chuť. Tieto plány im narušila Laura Žemberyová, ktorá poslala východniarky do vedenia v 35. minúte a po polčase jej klub viedol tesne 1:0. K slovu sa dostali Bystričanky v 69. minúte, keď Patrícia Cimermanová vyrovnávala na 1:1. Skóre sa už nezmenilo a zachraňujúce sa tímy si body podelili. V zostávajúcich stretnutiach sa žiadne prekvapenie nekonalo, posledné Michalovce doma podľahli bratislavskému NMŠK 1922, vedúci Partizán Bardejov na nulu zdolal Ružomberčanky.

1.FC Tatran Prešov vs. Sport Ladies Club Banská Bystrica 1:1
Michalovce – NMŠK 1922 Bratislava 1:3
Slovan Bratislava – ŠKF VIX Žilina 5:2
Myjava – Nitra 6:2
Ružomberok – Partizán Bardejov 0:3

1. Partizán Bardejov 11 11 0 0 43:8 33
2. ŠK Slovan Bratislava futbal 11 10 0 1 42:6 30
3. Spartak Myjava 11 9 0 2 40:14 27