Prvé kolo nového ročníka Tipsport extraligy malo na programe veľké hokejové derby. Zvolen po Pustým hradom privítal Banskú Bystricu. Hostia posilnení o viacero nových mien chceli do sezóny vstúpiť tým správnym krokom.

HKM Zvolen – HC’05 Banská Bystrica za stavu 4:3 bolo stretnutie predčasne ukončené

Góly: 26. Jurík (Podkonický), 30. Chovan (Brabenec, Puliš), 33. Bortňák (Škvaridlo), 45. Obdržálek (Puliš, Brabenec) – 3. M. Lunter (Predajniansky), 9. Hudec (Kudrna), 18. Kafka (Hudec, M. Lunter). Zápas vo Zvolene sledovalo 3688 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Šimko – Bagin, Juraško. Hraško, Pokovič. Tomko, Pichnarčík. Dervarič, Varholík – Obdržálek, Brabenec, Puliš – M. Chovan, L. Jurík, Podkonický – Hebar, Bortňák, Škvaridlo. Mart. Ďaloga, Čanky, Sloboda

HKM Zvolen - HC '05 Banska Bystrica, derby, 12.9.2014 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Zostava HC´05 Banská Bystrica: Wiikman – Montgomery, J. Predajniansky. Bambúch, P. Lunter. Biro, Rosandič. Gachulinec – Kudrna, M. Hudec, Kafka – Handlovský, Preisinger, Róth – Matoušek, Block, Larson – M. Lunter, Zigo, Bendík

Lepšie vstúpili do zápasu hosťujúci hráči, keď sa už v tretej minúte presadil Mário Lunter a poslal tak baranov do vedenia. V 9. minúte to bolo už o dva góly. Nikým nestrážený Michal Hudec pri ľavej žrdi dostal prihrávku od Kudrnu a pre kapitána HC´05 už nebolo problém skórovať. Zvolen sa snažil kontrovať Brabencom, ten však zlyhal v 100% šanci a neposlal puk do prázdnej brány. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo o pár minút neskôr, keď sa agilný Kafka dostal k dorážke Kudrnovej strely a po tretíkrát v zápase prekonal domáceho brankára Šimka.

Kým prvá tretina bola zo strany baranov ako jedna báseň, tá druhá sa zmenila na nočnú moru. Domáci sa aktívnou hrou začali dostávať do šancí, čo vyústilo v 26. minúte, keď sa presadil navrátilec do zostavy HKM Lukáš Jurík – 1:3. Zvolen sa po strelenom góle do súpera zahryzol, Wiikman však odolával. No nie dlho, pretože už v 30. minúte po peknej prihrávke Brabenca znižoval osamotený Michal Chovan. Inkasovaný gól však zverencov trénera Miroslava Chudého prebral. V 32. minúte si hostia zvýšenou aktivitou vypýtali faul domáceho útočníka. Z veľkej príležitosti na zvýšenie náskoku sa však vykľulo vyrovnanie. Puk vo vlastnom oslabení potiahol Dalibor Bortňák, vystrelil a jeho strelu nešťastne tečoval do hosťujúcej svätyne Austin Block – 3:3.

HKM Zvolen - HC '05 Banska Bystrica, derby, 12.9.2014 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Do tretej dvadsaťminútovky vstupovali obidva tímy s cieľom vstreliť minimálne jeden gól a duel nakloniť na svoju stranu. V 45. minúte sa to podarilo domácemu Obdržálkovi, ktorý využil presilovú hru a poslal prvýkrát Zvolen do vedenia. Hra sa po góle vyrovnala, šance prichádzali z obidvoch strán, no obidvaja brankári boli pozorní. V poslednej minúte normálnej hracej doby putoval na trestnú lavicu domáci obranca Puliš. No presilovka sa ani nestihla začať a rozhodca prerušil hru kvôli zapáleným dymovniciam a svietidlám zo sektora hostí. Dym z pyrotechniky neustúpil ani po štyridsaťminútovej pauze a tak hlavný rozhodca ukončil zápas.

Duel druhého kola medzi HC´05 a Duklou Trenčín, ktorý sa mal odohrať pod Urpínom, sa kvôli rekonštrukcii zimného štadióna presúva na 21. októbra. Najbližšie sa tak barani predstavia v utorok 16. septembra v Martine.