Šláger 47. kola hokejovej Tipsport ligy bol na programe v Košiciach, kde zavítal líder z Banskej Bystrice. Hokejisti spod Urpína ťahali sedemzápasovú šnúru výhier, ktorú chceli predlžiť aj v Steel aréne. V nej naposledy zvíťazili 3:2 a podobný vyrovnaný zápas sa konal aj tentokrát.

HC Košice vs. HC ´05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 10. Suja (Nagy) – 11. Češík, 12. Andrisík (Kafka). Zápas sledovalo v Košiciach 4075 divákov.

Zostava HC Košice: Habal – Matejka, Šedivý, Dudáš, Šmach, Deyl, Vašíček, Jankovič, Koch – Bicek, Boltun, Jenčík – Spilar, Suja, Nagy – Hričina, Vrábeľ, Milý – Šoltés, Varga, Bartoš

Zostava HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lawson – Mihálik, Carlsson, Sedlák, Maione, Sersen, Kubka, Rosandič, Gründling – Matoušek, Češík, Lamper – Hickmott, Surový, Buc – Kafka, Higgs, Andrisík – Skalický, Bortňák, Belluš

Od prvých minút sledovali prítomní diváci atraktívne hokejové predstavenie plné energie a nasadenia. Už v prvej minúte dostali oceliari výhodu presilovej hry, obrana hostí na čele s brankárom Lawsonom však odolala. Na druhej strane fauloval v 5. minúte Šedivý, ale aj presilovka baranov zostala bez odozvy. Na úvodný presný zásah sa tak čakalo do 10. minúty. Domáci kapitán Nagy perfektne našiel Suju a ten poslal puk z prvej do siete. Odpoveď hostí ale bola blesková. Obranca domácich Deyl zle rozohral, puk zachytil Češík a strelou švihom nedal Habalovi šancu. O sedemnásť sekúnd už svietil na ukazovateli stav 2:1 pre Banskú Bystricu. Strelu Petra Kafku ešte dokázal Habal zneškodniť, ale na dorážku Andrisíka už bol prikrátky. Košice mohli vyrovnať v 16. minúte prostredníctvom Bartoša, to by však musel mať domáci veterán presnejšiu mušku.

Dobíjanie Lawsonovej svätyne pokračovalo aj v druhej dvadsaťminútovke. Košičania si najväčší tlak vypracovávali počas presilových hier, ale vyložené gólové príležitosti neprichádzali. Hostia dobre bránili a sami vyrážali do rýchlych brejkov. Do dobrých šancí sa postupne prepracovali Sersen, Kafka a Lamper. Najmä Kafkova príležitosť z 36. minúty volala po góle, avšak v poslednej chvíli mu jeden z domácich do strely vložil hokejky a bránu Habala netrafil.

Aktivita Košíc vrcholila v tretej časti, keď prestrieľali súpera v pomere 13:7. Najprv Spilar perfektne prihrával Nagyovi pred bránu, avšak Bystrický brankár Lawson v poslednej chvíli vložil do prihrávky svoju hokejku a šancu domácich zmaril. Na druhej strane bol pozorný aj Habal, nakoľko musel mariť prečíslenie Kubku so Skalickým. S pribúdajúcim časom sa hostia už orientovali výlučne na pozornú defenzívu. Košice to v závere skúsili ešte bez brankára a 40 sekúnd pred záverom si vypracovali veľkú možnosť na vyrovnanie. Po prihrávke Spilara sa medzi kruhy dostal Šmach, no trafil iba výborne chytajúceho Lawsona. Barani tak dokázali vyrabovať Košice po druhýkrát v rade a celkovo si na svoje konto pripisujú ôsmu výhru v sérii.

Ďalší duel odohrajú zverenci trénera Országha v piatok 24. februára, keď na vlastnom ľade o 17.30 hod privítajú hokejistov Popradu.