Do nového roka vstúpili barani smolnou prehrou v derby so Zvolenom. Na tento nezdar chceli čo najskôr zabudnúť. V ceste im však stáli žilinskí vlci, ktorí sa nachádzali na štvrtom mieste tabuľky.

MsHK Žilina vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Góly: 8. Handlovský (Hruška, Húževka), 15. Stupka (Konečný), 19. Hovorka (Juraško, Hruška), 54. Konečný (Drábek, Novotný), 59. Novotný (Stupka) – 8. Handzuš (Truchno, Hickmott), 38. Ďatelinka (Bortňák). Zápas sledovalo v Žiline 1101 divákov.

Zostava MsHK Žilina: Tomek – Brejčák, Juraško, Gutwald, Rehák, Drábek, Macejko, Prokop, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka (C) – Jurík, Húževka, Švihálek – Konečný, Novotný, Stupka – Rogoň, Ondruš, Matis

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Luža, Mihálik, Ďatelinka, Kubka, Ťavoda, Matuškin – Hickmott, Truchno, Buc – Kafka, Handzuš, Bortňák – Matoušek, Zigo, Róth – Belluš, Češík, Tamáši

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MsHK Zilina - Banska Bystrica - 06.12.2016

Do zostavy baranov sa po zranení vrátil brankár Jason Bacashihua, ktorému kryla chrbát nová posila Nathan Lawson. Brankár baranov „Cash“ si však návrat medzi tri žrde predstavoval úplne inak. Už v 8. minúte musel po prvýkrát loviť puk zo svojej siete. Vlci počas presilovky pekne zakombinovali a Handlovský spomedzi kruhov prepálil Bacashihuu. Odpoveď Banskobystričanov však bola blesková. Po 36 sekundách bolo vyrovnané, keď aj hostia využili prostredníctvom Michala Handzuša presilovú hru. Remízový stav vydržal do 15. minúty. Barani dostali možnosť ďalšej presilovky, no paradoxne v nej sami inkasovali. Konečný vysunul Stupku a ten strelou pomedzi betóny prinavrátil Žiline vedenie. Aj ďalší gól padol pri nerovnomernom počte hráčov na ľade. Kapitán vlkov Hovorka počas početnej výhody vypálil spoza kruhov a jeho delovka skončila až v bráne.

Hosťujúci favorit vyvinul od začiatku druhej časti na Žilinu veľký tlak, ktorá zubami-nechtami bránila svoj náskok. Zverenci trénera Országha sa snažili čo najskôr streliť kontaktný gól. Ich snaha ale stroskotávala na výbornom Tomekovi. Ten odolával až do 38. minúty. Domáci brankár ešte zastavil Bortňákov pokus, no na dorážku Ďatelinku už bol prikrátky. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 3:2 pre domácich.

Barani mohli na začiatku tretej tretiny vyrovnať. Najlepší nahrávač súťaže Maione našiel Truchna, ale ruský legionár z dobrej pozície napálil puk priamo do Tomeka. Na druhej strane sa zapotil aj Bacashihua, keď si poradil najprv so strelou Stupku a následne aj s nebezpečnou dorážkou Konečného. Snaha hostí o vyrovnanie bola evidentná, avšak pozorná obrana Žiliny ich do väčších šancí nepúšťala. Veľmi dôležitý gól strelil v 54. minúte Konečný. Toho výborne našiel pri pravej žŕdke Drábek a vlci vyhrávali už o dva góly. Záverečné minúty priniesli tlak Banskej Bystrice, ktorý vyvrcholil aj odvolaním brankára. Baranom sa však skórovať už nepodarilo, naopak Žilinčania ešte presným zásahom Novotného spečatili svoj triumf nad lídrom súťaže v pomere 5:2.

V rámci 37. kola pocestujú banskobystrickí hokejisti v nedeľu 8. januára na ľad úradujúceho majstra do Nitry. Začiatok zápasu je naplánovaný na 15.00 hod.