Banskobystrickým hokejistom sa v aktuálnej sezóne Tipsport extraligy proti Trenčanom darí, veď z doterajších piatich vzájomných zápasov triumfovali hneď v štyroch. Zverenci trénera Miroslava Chudého boli miernymi favoritmi aj v nedeľňajšom súboji pod hradom Matúša Čáka, v ktorom chcela domáca Dukla prelomiť negatívnu trojzápasovú sériu bez zisku jediného bodu.

Dukla Trenčín – HC’05 Banská Bystrica 3:5 (0:1, 2:1, 1:3)

Góly: 23. Dudáš (Bokroš, Šišovský), 25. Dudáš, 45. Filo (Koyš, Holenda) – 5. Handzuš (Kafka), 22. Heizer (Kytnár), 47. Kafka (M.Rosandič, Handzuš), 56. Handzuš (Heizer, Kafka), 60. Matoušek (Handzuš).

Zostava Dukla Trenčín: Konrád – Andersons, Bokroš, Dudáš, Hochel, Novajovský, Hatala, Holenda – Hlinka, Nemec, Melichárek – Koyš, Švec, Razingar – Šišovský, Stantien, Filo – Briestenský, Daniška, Hudec

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan (22. V. Rosandič) – Čížek, M. Rosandič, Gachulinec, Bambúch, Jendroľ, Biro, Surový – Kadura, Handzuš, Matoušek – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Kytnár, Heizer – Bendík, Zigo, Gašpar

Hokej - HKM Zvolen - HC 05 Banska Bystrica - 04.01.2015 - ZvolenVojaci v úvode duelu doplatili na vlastnú nedisciplinovanosť, nakoľko v priebehu prvých piatich minút putovali na trestnú lavicu až dvaja hráči v žlto-červených dresoch. Napriek tomu sa mohli ako prví ujať vedenia v zápase, keď po Hlinkovom úniku Dudáš vo výbornej pozícii nenamieril medzi žrde. V šiestej minúte potom pri presilovej hre hostí našiel Kafka pred trenčianskou bránkou osamoteného Handzuša, ktorý nedal Konrádovi žiadnu šancu a otvoril gólový účet stretnutia – 0:1. Barani boli aktívnejším mužstvom na ľade až do záveru prvej dvadsaťminútovky, keď Košarišťana ohrozili nebezpečnými strelami Melichárek so Švecom.

Po necelých dvoch minútach prostrednej časti hry udreli Banskobystričania druhýkrát po spolupráci Kytnára so zakončujúcim navrátilcom Heizerom, ktorí využili chybu Dudáša počas presilovej hry Trenčanov. O niekoľko sekúnd neskôr dostal brankár baranov Košarišťan trest na päť minút plus do konca zápasu za nebezpečný faul na jedného z domácich útočníkov. Jeho náhradník Rosandič inkasoval gól hneď z následnej presilovej hry Dukly o dvoch hráčov z hokejky Dudáša, pričom ten istý hráč sa presadil aj v dvadsiatej piatej minúte, počas dlhotrvajúcej hry domácich v početnej výhode. V dvadsiatej ôsmej minúte Kafka takmer odstrelil hlavu trenčianskemu gólmanovi Konrádovi, aby vzápätí akcia Koyša na opačnej strane narobila veľké problémy Rosandičovi. V tridsiatej siedmej minúte mal hetrik na hokejke Dudáš, puk z jeho čepele však skončil iba na konštrukcii banskobystrickej svätyne.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - Dukla Trencin - 02.11.2014 - Banska BystricaV tretej tretine to oba tímy rozbalili naplno. Najprv vyrovnaním nabudení domáci vyvinuli na bránku hostí tlak, ktorý v štyridsiatej piatej minúte vyústil do gólového zakončenia Fila. Potom si však Dukla nedala pozor pri striedaní a hrala so šiestimi hráčmi, čo neuniklo pozornosti arbitrov. Z následnej presilovej hry vyťažili Banskobystričania vyrovnanie zásluhou Kafku. Trenčania pokračovali v nedisciplinovanom výkone ďalšími dvoma vylúčeniami v päťdesiatej štvrtej minúte, čo hostia spod Urpína nekompromisne trestali. V momente, keď Dudáš naskočil z trestnej lavice na ľad, zužitkoval Heizerovu prihrávku na vedúci gól baranov Handzuš. Vojaci potom predviedli veľkú snahu o vyrovnanie, umocnenú odvolaním Konráda z bránky, ktoré potrestal sekundu pred koncom strelou do opustenej svätyne Matoušek.

Po reprezentačnej prestávke privítajú banskobystrickí hokejisti v stredu 11. februára na domácom ľade MHC Mountfield Martin. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.