Šláger 3. kola Tipsport ligy bol na programe pod hradom Matúša Čáka. Domáca Dukla Trenčín viedla súťaž bez straty bodu, no barani v prípade výhry mohli svojho súpera na čele vystriedať.

Úvodná dvadsaťminútovka priniesla kvalitný hokej so šancami na obidvoch stranách. Už po 74-sekundách fauloval domáci útočník Bulík a barani dostali možnosť početnej výhody. V nej však Valenta v trenčianskej bráne poriadne neohrozili. Svätyňu Banskej Bystrice hájil opäť český gólman Jan Lukáš a ten svoje kvality musel predviesť v 5. minúte pri aktivite Sojčíka. Hostia v polovici prvej časti dostali ďalšiu možnosť presilovej hry a počas nej si už vypracovali veľkú príležitosť na skórovanie. Osamotený Martin Belluš pálil spomedzi kruhov, no trafil iba dobre postaveného Valenta. Následné minúty patrili Dukle. Najprv pohrozil Varga a následne Radivojevič. Bývalý slovenský reprezentant nahodil puk na Lukáša, ktorý po teči od vlastného obrancu zaľahol puk, no ten nakoniec prešiel až za bránkovú čiaru a Dukla sa tak dostala do vedenia. Barani ale odpovedali o 63 sekúnd. Mihálik nahodil puk od modrej a Brittain ho tečoval mimo dosah Valenta – 1:1.

V záverečných minútach prvej časti sa vyfaulovali Ďatelinka s Mihálikom a Trenčín vstupoval do prostrednej tretiny so 69-sekundovou výhodou o dvoch hráčov. Tú domáci aj dokázali využiť, keď sa z dorážky presadil Ölvecký a vrátil Duklu späť na koňa. Zverenci trénera Oremusa mohli v 34. minúte ísť už do dvojgólového náskoku. Vo vlastnom oslabení unikli Radivojevič so Starostom, no zakončenie druhého menovaného perfektným zákrokom zneškodnil Lukáš. Dukle patrila druhá tretina, no hosťujúceho brankára dokázal prekonať iba Ölvecký. Do šatní sa tak odchádzalo za stavu 2:1.

Presilové hry v úvode tejto sezóny baranom nevychádzajú podľa predstáv. Ďalšiu početnú výhodu mali hneď na začiatku tretej tretiny, no opäť gólmana Valenta výraznejšie ohroziť nedokázali. Napriek premárnenej presilovke však Banskobystričania o pár okamihov na to dokázali za Valentom rozsvietiť červené svetlo. Americký legionár Cason Hohmann vybojoval puk a v prečíslení dvoch na jedného strelou pomedzi Valentove betóny vyrovnal stav na 2:2. Na ľade to začínalo vrieť a v 45. minúte to s tvrdosťou prehnal hosťujúci Dame-Malka, ktorý po zákroku na Holendu dostal dvojminútový plus osobný trest. Zverenci trénera Országha však oslabenie ustáli a v závere mohli strhnúť vedenie na svoju stranu. Počas presilovky zamestnali gólmana Dukly Faille a Brittain a Valent mal plné ruky práce. Domáci brankár podržal svoje mužstvo aj v 58. minúte pri šanci Bartánusa, ktorý mohol rozhodnúť zápas.

V Trenčíne sa tak muselo predlžovať. Už po 40-sekundách sa do nájazdu dostal domáci Radivojevič, pri ktorom brankár baranov Lukáš hodil hokejku na ľad a to znamenalo jeho trest a presilovku Dukly štyroch proti trom. Tá sa ukázala ako rozhodujúca. Najprv bývalý hráč Banskej Bystrice Bezúch opečiatkoval žŕdku a pár sekúnd na to agilný Radivojevič delovkou zabezpečil extra bod pre trenčianske farby.

Tipsport liga 3. kolo – Trenčín

HK Dukla Trenčín vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:2 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 15. Radivojevič (Ölvecký), 21. Ölvecký (Varga, Bezúch), 63. Radivojevič (Starosta) – 16. Brittain (Mihálik), 44. Hohmann (Lamper). Zápas sledovalo v Trenčíne 2680 divákov.

Zostava HK Dukla Trenčín: Valent – Romančík, Starosta, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Themár – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – T.Varga, Bulík, Hlinka – Gašparovič, Dlouhý, Mikula – D.Hudec, J.Švec, Sojčík – Pardavý ml.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, A.Sedlák, Dame-Malka, Gélinas, V.Mihálik, Andrisík, J.Brejčák – M.Lunter, Bubela, Bartánus – P.Lamper, Bortňák, Belluš – Hohmann, Faille, Brittain – Češík, Tamáši, Gabor