Miroslav Vigaš, Tourportal.sk | 28.4.2012

VIDEO: Sadnite na bicykel, trebárs aj do Šalkovej

Výrazné oteplenie, ktoré priniesol koniec apríla, priam láka vybrať sa prevetrať zaprášený bicykel do prírody. Banská Bystrica a jeho okolie ponúka široké možnosti výberu cyklistických trás po okolitých dedinách a kopcoch ich obklopujúcich.

V aktuálnom vydaní Tipu na víkend sa vyberieme na cyklochodník Šalková, ktorý bol v minulosti vybudovaný ako tréningové miesto bežkárov. Kto hľadá v okolí Banskej Bystrice kľudnú a pohodovú cestičku s príjemným povrchom asfaltového cyklochodníka, aký v Banskej Bystrici nenájdeme, odporúčame mu práve cyklochodník Šalková. Jeho výnimočnosť podčiarkuje nádherné lesné prostredie severnej strany Starej kopy s bohatým výskytom chránených a ohrozených druhov rastlín a živočíchov.

Koniec cyklochodníka v 52. sekunde na videu cyklochodníka Šalková – jarná verzia, vám ponúka možnosť výberu z dvoch alternatív. Vpravo vedie cesta do malebného údolia dedinky Môlča. Ak máte dostatok síl, môžete pokračovať do dediny Horná Mičiná, z ktorej sa ľahko vrátite do Banskej Bystrice po hlavnej ceste.

Ak sa na rázcestí vyberiete smerom doľava, prechádzate cez dedinu Šalková, kde sa môžete občerstviť v miestnom hostinci. Koniec videa Vám ukazuje dve možnosti na pokračovanie, a to cestu rovno do neďalekého rybníka Plavno (pokračovanie na tento rybník môžete nájsť na videu Cyklochodník Šalková – jesenná verzia). Pokiaľ sa na rázcestí rozhodnete pre cestu doprava, pri najbližšej križovatke môžete pokračovať náročnejšou cestou do dediny Poniky alebo príjemnou cestou vedúcou na hrad Slovenská Ľupča.

Cyklochodník Šalková na jar:

Cyklochodník Šalková na jeseň:

Tourportal.sk Vás sprevádza po krásach Banskej Bystrice a okolí a mapuje možnosti trávenia voľného času prostredníctvom videí, ktoré nájdete na našom profile… Ak ste natočili video z prostredia slovenskej prírody, neváhajte a pridajte ho k nám. Tourportal.sk je miesto pre Vaše zážitky!

 • Marek

  Doteraz som o tomto cyklochodníku vôbec nevedel ! Pôjdem ho ešte dnes vyskúšať :)

 • Pali

  Ďakujem za tip,
  Tiež som o tom nevedel a dnes to bol prebehnúť, prežil som to aj na galuskách a vyšiel až Môlču do Mičinej. Parádna trasa, bez premávky.

  Dávam like.

 • Karkulka

  išiel som tade minulý rok, celkom v pohode trasa ale bacha chodia tade osobné autá !!!

 • Peter

  tak 10 rokov dozadu som tam chodil behavat pravidelne…

 • Peter

  Chodník poznám už dlhé roky a rád ním chodievam. Tohto roku zhruba pred 2-mi týždňami tam niekto pod chodníkom zo šalkovskej strany začal masívny celoplošný výrub stromov. Je toto v poriadku? Ak to bude pokracovať tak sa pohne celý svah aj s chodníkom.
  PS: S tými autami je to pravda. Bolo by potrebné tiež niečo s tým spraviť aby tadiaľ nechodievali. Skracujú si tak cestu zo Šalkovej.

BBonline.sk dalsie clanky
Tour de volcano Polana cyklistika cyklo Banska Bystrica 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.

FOTO+VIDEO: Cyklistické preteky Tour de Volcano ovládol d...

pocasie banska bystrica

Počasie v Bystrici: Tropické teploty ale aj letné búrky

foto 02 (c) Viktoria Hornanova

Kino v bazéne v júli prinesie Interstellar aj Divoké hist...

Robotnicky_dom_sala

Rekonštrukcia Robotníckeho domu ide podľa plánu, hotovo m...

ivan paluch

Ďalšia rana pre Slovensko, zomrel herec Ivan Palúch

Eluveitie 3

Augustový metalový večer s Helloweenom doplní aj Eluveiti...