V prvom kole play off sa bystrické basketbalistky predstavili v meste pod Čebraťom, v Ružomberku. Odvetu na domácej palubovke odohrajú už túto sobotu.

MBK Ružomberok – ŠKP 08 Banská Bystrica 71:58 (23:19, 17:14, 22:11, 9:14)

Najviac bodov: Myers 19, Kmeťová, Lazárová 9, Mištinová 8 – Števulová 13, Verlíková 11, Jelenčíková 10

Už od začiatku zápasu začali pumy hrať agresívne a nerobili veľa chýb v obrane, čím súperovi znemožnili skórovať ľahké body. Domácemu tímu sa v piatej minúte podarilo odskočiť pumám na rozdiel piatich bodov. Tie však nezaspali na vavrínoch a rýchlou agresívnou hrou vyrovnali skóre na svetelnej tabuli. Pumy nastupovali do druhej štvrtiny len so štvorbodovým mankom, avšak začiatok druhej štvrtiny sa im nepodarilo udržať taký vyrovnaný. Po dvoch minútach štvrtiny prehrávali už o jedenásť bodov. Pumy však nakopli motory a snažili sa využiť každú jednu chybu súpera. Aj vďaka pomerne vysokej úspešnosti streľby z diaľky sa im podarilo svoje predpolčasové manko znížiť na sedem bodov.

V druhom polčase sa podarilo ako prvým skórovať bystrickým hráčkam, avšak Ružomberok to pumám ihneď opätoval. Skúsenejšie družstvo využilo chyby hosťujúcich hráčok a tretiu štvrtinu tak vyhral favorit zápasu o jedenásť bodov a svoj náskok si tak zvýšil na osemnásť bodov. Pumy sa aj tak nevzdávali, bojovali do posledných minút a vyhrali poslednú štvrtinu  14:9. Napriek tomu odchádzajú z Ružomberka po prehre 58:71 so sklonenými hlavami.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP 08 Banská Bystrica): „Ružomberok je favoritom celej série, ale nechceme predať kožu lacno. S tým sme išli aj do prvého zápasu a dovolím si tvrdiť, že sme boli vyrovnaným súperom. Baby makali celý duel a súperovi nedarovali víťazstvo zadarmo.“

Natália Jelenčíková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Kvalita bola jednoznačne na strane Ružomberka. My sme vstúpili do zápasu nebojácne a držali tempo so súperom. Hrali sme agresívne a sebavedomo. Vyskytlo sa pár chýb, ktorým sa musíme v ďalších stretnutiach vyvarovať. V konečnom dôsledku sme odohrali kvalitný zápas a rozhodne to chceme potvrdiť aj v domácom dueli.“

Druhý zápas série je na programe v sobotu 18. marca o 18.00 hod v športovej hale Dukla na Štiavničkách v Banskej Bystrici.