Banskobystrické pumy cestovali na rozhodujúci tretí súboj série o piate miesto do Popradu. V ňom po skvelom obrate nakoniec zvíťazili 77:60 a sezónu 2016/17 ukončili na piatej priečke.

BAM Poprad vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica 60:77 (34:28)

Najviac bodov: Hadačová 16, Petríková 14, Kudličková 11 – Striešová 21, Jelenčíková 13, Matejíčková, Jassová po 11

Bystričanky nevstúpili do zápasu ideálne, keď už po 42 sekundách hry zaostávali za Popradom o päť bodov. Domáce hráčky boli pri chuti a svojho súpera v prvej desaťminútovke jasne prehrávali. Podobný priebeh mala aj druhá štvrtina. Popradčanky skórovali pravidelne a v jednom momente vyhrávali už o dvanásť bodov. V závere ale hosťujúce hráčky zabrali a dokázali znížiť manko na rozdiel šiestich bodov.

Poprad pokračoval v efektnej streľbe aj po výmene strán a Bystričanky museli naďalej doťahovať manko. Zlom v zápase prišiel 78 sekúnd pred koncom tretej štvrtiny. Pumy nedovolili domácim hráčkam skórovať a samé stiahli deväť bodové manko a dokázali vyrovnať na 55:55. Posledná desaťminútovka sa niesla vo vyrovnanom duchu. Zverenkyne trénera Mihálika sa v čase 5:17 ped koncom prvýkrát dostali v stretnutí do vedenia a svoj náskok už nepustili. Domácim hráčkam vyschol strelecký prach a proti dobrej defenzíve púm sa už nevedeli presadiť. Nakoniec Banskobystričanky zvíťazili o sedemnásť bodov a v sérii o 5. miesto zdolali Poprad 2:1 na zápasy.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP Banská Bystrica): „Posledný zápas sezóny sme zvládli na výbornú. Síce sme prehrávali od začiatku až do 35. minúty, no v závere sme súpera jasne prevalcovali a šnúrou 20:0 sme si vybojovali konečné 5. miesto v extralige. Je to najlepšie umiestnenie v novodobej histórií klubu, na čo sme všetci patrične hrdí. Ďakujme všetkým fanúšikom za podporu počas celej sezóny a samozrejme všetkým ľudom, ktorí sa túto sezónu podieľali na chode extraligového družstva.“

Natália Jelenčíková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Úvod zápasu nám vôbec nevyšiel. Trápili sme sa v obrane, čím sme súperovi dali možnosť premieňať ľahké koše. Porážali nás hlavne hrou 1-1. My sme však stále verili, že hru zmeníme a dotiahneme to do víťazného konca. To sa začalo diať na konci tretej štvrtiny. Hrali sme disciplinovane, bojovne, rýchlo a sebavedomo, čo sa začalo ukazovať na svetelnej tabuli. Dá sa povedať, že posledná štvrtina nám vyšla dokonalo. Nič nie je krajšie, ako keď celý tím ide za svojím cieľom. My sme to dokázali. Vybojovali sme si konečné piate miesto, z ktorého máme enormnú radosť. Nakoniec by som chcela poďakovať celému tímu ako aj trénerom, za úspešnú sezónu a veľká vďaka patrí ľuďom, ktorí v nás verili a držali s nami až do posledného boja.“