Bystrické pumy vycestovali na druhý zápas série za súperom do Nitry. Vyrovnaný duel však tentokrát lepšie zvládli domáce hráčky a vyrovnali sériu na 1:1.

BKM Junior Nitra vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 54:49 (32:31)

Najviac bodov: Kováčiková 18, Fehérová 13 – Verlíková16, Striešová 9, Jelenčíková 8

Zápas otvorili bystrické basketbalistky, ktoré sa nezľakli tlaku Nitry a agresívnou hrou v priebehu štyroch minút vyhrávali 9:0. Domáce hráčky využili menšie chyby v obrane púm a znížili svoje manko na tri body. Ani po time-oute Nitry sa im nepodarilo Bystričanky zastaviť. Tie naďalej pokračovali v rýchlych protiútokoch a premenenými dvoma trojbodovými pokusmi zvýšili svoj náskok na pätnásť bodov. Nitre sa veľmi nedarilo znížiť náskok, a tak po prvej štvrtine vyhrávala Bystrica o štrnásť bodov. Druhá štvrtina vyzerala v podaní oboch tímov úplne naopak. Hosťujúcim hráčkam sa podarilo za päť minút bodovať len jeden bod z trestného hodu, naopak Nitra znížila na rozdiel šiestich bodov. Avšak ani po time-oute bystrického trénera sa im nepodarilo domáce hráčky a tie trestnými hodmi znížili na rozdiel dvoch bodov. Nitre sa podarilo premeniť ťažké strely a tvrdou obranou umožnili bystrickým pumám skórovať len sedem bodov za štvrtinu, aj to väčšinu z trestných hodov. Domáce hráčky svojimi 22 bodmi v štvrtine otočili skóre na svetelnej tabuli vo svoj prospech, a tak pumy odchádzali na polčasovú prestávku s jednobodovým mankom.

Bystrica nastúpila do tretej štvrtiny koncentrovanejšie a hneď z prvého útoku skórovala. Súpera sa pokúsili zastaviť zónovou obranou, no ani to sa im nedarilo, a tak Nitra skórovala a zvýšili náskok na rozdiel štyroch bodov. Bystrica však pritlačila v obrane a v piatej minúte štvrtiny viedla o dva body. Nitra si však svoje vedenie prevzala naspať a po tretej štvrtine vyhrávala o dva body. Pumy v štvrtej štvrtine ihneď otočili a po dvoch minútach vyhrávali o štyri body. Bystričanky však kvôli vlastným chybám umožnili súperovi vyrovnať. Posledné tri minúty do konca zápasu bol stav vyrovnaný, ani jednému z tímov sa nepodarilo celé dve minúty skórovať, až sa napokon podarilo Nitre premeniť ťažkú trojbodovú strelu minútu do konca zápasu. V útoku na to pumy stratili loptu, kvôli nešportovému faulu hráčky Bystrice. Nitra nepremenila dva trestné body a Bystrica mala stále možnosť vyrovnať skóre, no posledný trojbodový pokus nepremenila. Naopak Nitra dokázala zakončiť ešte rýchly protiútok a vyhrala tak o päť bodov.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP 08 Banská Bystrica): „Začiatok sme mali veľmi dobrý, keď sme dodržiavali zásady, na ktorých sme sa dohodli. V druhej štvrtine sme však nepochopiteľne upustili od nášho konceptu a súperovi sme dali šancu dotiahnuť sa na nás. Húževnaté Nitranky ponúknutú šancu využili a do poslednej minúty sa bili o víťazstvo. Zaslúžene v tomto zápase triumfovali a ich mladému tímu gratulujem k cennej výhre.“

Monika Verlíková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Zápas sme začali veľmi koncentrovane. Plnili sme všetky pokyny trénera. Avšak s výsledkom sme sa na chvíľu uspokojili a v druhej štvrtine vpustili Nitru školáckymi chybami naspať do hry. Druhý polčas sme sa striedali vo vedení, stratili sme veľa lôpt a v predposlednom útoku inkasovali nešťastnú trojku v posledných sekundách. Musíme sa z chýb poučiť a domáci zápas vyhrať.“

Tretí zápas série je na programe v sobotu 1. apríla v športovej hale Dukla na Štiavničkách so začiatkom o  18.00 hod.