V priebehu týždňa nastala v šatni ŠKP trénerská zmena. Doterajšieho trénera Martina Blaha nahradil Miroslav Grznár, ktorý prostredie na Štiavničkách dôverne pozná. So staronovým koučom cestovali policajti na dôležitý „šesťbodový“ duel do Levíc.

EUCOS Levickí Patrioti – ŠKP Banská Bystrica 91:93 (33:26,23:24,17:23,18:20)

Najviac bodov: Jackson 23, Rančík 18, Sedmák 16 – Marić 21, Žilík 14, Batina 14, Klarić 14

TH: 7/13 – 19/26, Trojky: 6 – 8, Fauly: 19 – 18

SKP Banska Bystrica - Prievidza, basketbal, 16.3.2014
Staronový tréner Miroslav Grznár zažil víťaznú premiéru

V stretnutí by sme hľadali favorita len ťažko. Predposledné Levice sa však vrhli na Bystričanov bez rešpektu. V prvej štvrtine to bola poriadna prestrelka a napokon ju lepšie zvládli domáci. Vyhrali ju 33:26 a pripravili si tak pevnú pôdu pod nohami pred nasledujúcimi chvíľami stretnutia.

Druhá časť zápasu sa taktiež niesla v znamení veľkého počtu presných zásahov na oboch stranách. Policajti ale postupne zefektívnili koncovku a dokázali túto pasáž hry vyhrať. Aj keď len o jediný bod 23:24. Sumár po polčasovom klaksóne bol jasný, ŠKP muselo doťahovať šesťbodové manko. Levice tak nemali ďaleko od toho, aby si vykompenzovali debakel 108:57, ktorý utrpeli v stredu v Prievidzi.

S pribúdajúcim časom postupne ako keby vlhol obom tímom pušný prach, Levičania zaznamenali v tretej časti len sedemnásť bodov, zatiaľ čo zverenci Miroslava Grznára 23, takže túto štvrtinu zvládli na výbornú. Z toho rezultoval výsledok 73:73 a mohlo sa hrať prakticky odznovu. Pred poslednými desiatimi minútami hracieho času bolo všetko otvorené.

SKP Banska Bystrica - Prievidza, basketbal, 16.3.2014Momentálne siedma Bystrica nechcela pripustiť, aby ju zdolali Levice druhýkrát v rade. Naposledy to bol, ako to už býva zvykom medzi týmito súpermi, mimoriadne vyrovnaný duel, z ktorého až po predĺžení vyšli víťazne Levice (88:90). Nič iné sa neočakávalo ani v tomto zápase a to demonštrovala najmä posledná štvrtina stretnutia. Misky váh sa prelievali z jednej strany na druhú, ale vždy to bol len minimálny náskok jedného či druhého klubu. Týchto desať minút bolo najvyrovnanejších a už to vyzeralo na tesnú výhru domácich, no v úplnom závere strhli bystrickí basketbalisti víťazstvo na svoju stranu. Strhujúca koncovka priniesla napokon opäť tesný výsledok 91:93. Bystričania sa tak otriasli z domácej prehry s Komárnom.

Už v stredu 28. januára privítajú policajti na domácej palubovke aktuálneho majstra Inter Bratislava. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 18.00 hod.