V rámci 20. kola najvyššej basketbalovej súťaže Eurovia SBL zavítali pod Urpín basketbalisti Levíc. Títo súperi sa stretli už aj pred týždňom, keď v dohrávke 2. kola zvíťazili policajti 97:92. Levice tak svojmu súperovi chceli vrátiť požičané.

ŠKP Banská Bystrica – EUCOS Levickí Patrioti 88:90 pp (23:23,22:18,29:23,12:22,2:4)

Najviac bodov: Körner 22, Blagojević 19, Žiak 15 – Igrutinović 31, Story 23, Jurjević 16

TH: 18/24 – 18/22, Trojky: 10 – 6, Fauly: 24 – 22

basketbalDobrý vstup do zápasu zaznamenali Bystričania, keď počas takmer dvoch minút nedovolili presadiť sa basketbalistom Levíc a vytvorili si náskok 6:0. Hostia však postupne toto manko sťahovali a v polovici úvodnej časti dokonca vyhrávali o bod. Napokon na svetelnej tabuli svietilo remízové skóre 23:23, koše padali ako na bežiacom páse.

Scenár sa opakoval aj v druhej časti, v ktorej ale policajti po celý čas viedli. Ich náskok bol opäť najviac 6-bodový a opäť ho Levice dokázali stiahnuť na rozdiel štyroch bodov. Každopádne túto pasáž stretnutia lepšie zvládli zverenci Martina Blaha a to pomerom 22:18, polčasový výsledok bol 45:41.

Pred ôsmymi dňami v dohrávke 2. kola najmä vďaka skvelému obratu bystrických hráčov tretej štvrtine vyhrala Banská Bystrica 97:92 a jednalo sa o mimoriadne vyrovnaný duel. A znovu banskobystrické ŠKP ovládlo tretiu časť a aj vďaka tomu, že sa kopili chyby levických Patriotov v rozohrávke či pri zakončení. Nevychádzalo im prakticky nič, dôkazom čoho bol necelé dve minúty pred koncom tejto štvrtiny stav 74:57 a obrovská 17-bodová šnúra, ktorú museli hostia doťahovať. Výborne však zvládli záver a znížili stratu na desať bodov (74:64), čím si dali pred poslednou pasážou ešte reálnu šancu hrať o body.

BBO_1018Na začiatku záverečnej štvrtiny sa ŠKP previnil viacerými nedovolenými zákrokmi a streľba už nebola ani zďaleka taká efektívna. Naopak dobre zabrali hostia a keď už ich manko bolo len 3-bodové, červeno-bieli si museli zobrať šeť a pol minúty pred koncom zápasu zobrať time-out. Štyri minúty pred koncom sa hostia po dlhom čase dostali do vedenia. Držali ho pevne až do samotného záveru, 22 sekúnd pred klaksónom musel vyrovnávať Maree a tak sa šlo do predĺženia. Ďalší vyrovnaný súboj týchto dvoch celkov napokon priniesol tesné víťazstvo Levíc, ktoré lepšie zvládli predĺženie (2:4) a vďaka výborne zvládnutej poslednej štvrtine (22:12) sa im podarilo oplatiť Bystrici prehru spred vyše týždňa. Celkový sumár bol nakoniec 88:90.

V sobotu 20. decembra pocestujú basketbalisti ŠKP na palubovku bratislavského Interu. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 hod.