Podbrezovskí železiari cestovali pred reprezentačnou prestávkou na bratislavské Pasienky, kde ich privítal domáci ŠK Slovan. Jasným favoritom boli domáci futbalisti, ktorí v sezóne ešte neprehrali. Naopak zverenci trénera Praženicu sa v úvode ročníka trápili, čo sa nakoniec potvrdilo aj v tomto zápase.

Belasí pozíciu favorita začali napĺňať už od úvodu. Presadili sa už pri svojom prvom pobyte v šestnástke súpera. Strelu Božikova stihli ešte hostia zblokovať, odrazenú loptu si ale našiel Čavrić a poslal Slovan do vedenia. V 11. minúte musel loviť Kuciak loptu zo svojej siete opäť. Nová posila domácich Holman ukážkovo našiel Mareša a ten svoju šancu vo vnútri pokutového územia rutinérsky premenil. Podbrezová sa snažila dostať späť do zápasu, no Greifa v domácej svätyni ohrozovala len zdiaľky. Najväčšiu šancu si vypracovala v závere, ale Viazankovu prihrávku pred prázdnu bránu ešte stihol zachytiť Rundič.

Horehronci vstúpili do druhej štyridsaťpäť minútovky aktívnejšie, ale nebolo im to nič platné. Žiadnu vážnejšiu šancu si nevypracovali a v 52. minúte navyše sami inkasovali. Umiestnenou strelou spoza šestnástky sa presadil Čavrić, ktorý dal už svoj druhý gól v stretnutí. Domáci boli pri chuti, čo potvrdila aj strela Holmana zo 73. minúty, ktorá len zasvišťala nad Kuciakovým brvnom. Prišla ale 75. minúta a Rundič nešťastne tečoval loptu za Greifa – 3:1. Ten istý hráč navyše o necelú minút videl červenú kartu a železiarom zrazu narástli šance na bodový zisk. Nádej hostí však pochoval v 80. minúte Savičevič, ktorý dorazil vlastnú strelu a prinavrátil Slovanu trojgólové vedenie. Skóre mohol ešte kozmeticky upraviť Bernadina, toho však v hodine dvanástej výborne zblokoval domáci Hološko. Na Pasienkoch sa teda žiadne prekvapenie nekonalo, železiari prehrali 1:4 a prepadli sa na predposledné 11. miesto súťaže.

Fortuna liga 6. kolo – Štadión Pasienky – Bratislava

ŠK Slovan Bratislava vs. FK Železiarne Podbrezová 4:1 (2:0)

Góly: 4. Čavrić, 11. Mareš, 52. Čavrić, 80. Savičevič – 75. Rundič (vlastný). ČK: Rundič (Slovan). Zápas sledovalo v Bratislave 947 divákov.

Zostava ŠK Slovan Bratislava: Greif – Chouchoumis, Božikov, Rundič, Sekulić (C) – Rabiu, de Kamps (65. Savičevič) – Čavrić (81. Kubík), Holman (77. Kotula), Hološko – Mareš

Zostava FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Turňa, Kostelný, Kupčík – Djordjevič, Leško (88. Kuzma), Válovčan (77. Bernadina), Rendla – Baéz (68. Mikuš), Bilič

Po reprezentačnej prestávke sa Podbrezová predstaví pred vlastnými fanúšikmi, keď v sobotu 9. septembra o 19.00 hod privíta MŠK Žilina.