V rámci 16. kola Tipsport extraligy cestovali banskobystrickí hokejisti na ľad predposlednej Skalice. Po dvoch domácich víťazstvách chceli barani naplno bodovať aj na klzisku súpera.

HK 36 Skalica – HC ´05 Banská Bystrica 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Góly: 6. Bezúch (Štumpf, J. Jurík) – 13. Kafka (Luža), 14. Preisinger (Block, M. Hudec) . Zápas sledovalo v Skalici 893 divákov.

Zostava HK 36 Skalica: P. Romančík – I. Jankovič, Gründling, Drtina, P. Horváth, Nechala, Mikéska, Kukliš – Vaškovič, Stloukal, Šimíček – Bene, Méry, Chylo – J. Jurík, Štumpf, Bezúch – Dvonč, M. Romančík, Rejžek

Zostava HC´05 Banská Bystrica: Košarišťan – Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Gachulinec, Biro, Predajniansky – Block, Kytnár, M. Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – Róth, Zigo, Lamper – Bendík, Matoušek, Gašpar

HC '05 Banska Bystrica - HK 36 Skalica, hokej, 17.3.2014Úvodné dejstvo prinieslo taktický hokej a málo šancí. Domáci vážnejšie pohrozili až v 6. minúte a na radosť domácich priaznivcov aj gólovo, keď sa presadil Bezúch a otvoril skóre stretnutia. Záhoráci mohli svoje vedenie o pár minút zvýšiť v presilovke, no hosťujúci gólman Košarišťan neinkasoval. V 13. minúte po veľkej chybe domácich udreli barani, keď po Lužovej prihrávke skóroval Kafka. Neprešlo ani 60 sekúnd a hostia vyhrávali, keď nikým nebránený Preisinger spomedzi kruhov prepálil Romančíka.

V druhej dvadsaťminútovke sa Skaličania pripomenuli dvoma nebezpečnými útokmi v 26. minúte, no Košarisťan, ktorý zastupoval v bránke hostí jednotku Wiikmana, svoje mužstvo podržal. Domáci sa tlačili do zakončenia aj v ďalšom priebehu, no zlyhávali na nepresnej muške a výbornom brankárovi hostí.

HC '05 Banska Bystrica - HK 36 Skalica, hokej, 17.3.2014Do tretej tretiny vstúpili domáci s cieľom zápas minimálne vyrovnať. V 47. minúte mal gól na hokejke domáci Stloukal, no ten nechal po niekoľký krát vyniknúť Košarišťana. Barani mohli zvýšiť svoje vedenie po šanci Branislava Bendíka, brankár Romančík však udržal svoj tím v hre. V záverečných minútach prišiel Skalický tlak, no pozorná defenzíva hostí jednogólový náskok ubránila a po výsledku 2:1 si odváža zo Skalice všetky body.

V nedeľu 26. októbra privítajú barani na domácom ľade hokejistov z Popradu. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.