Záverečné 54. kolo Tipsport ligy postavilo baranom do cesty Žilinu. Obidvom mužstvám v tomto zápase už o nič nešlo, nakoľko vedúci Banskobystričania aj štvrtí Žilinčania nemohli postúpiť vyššie, resp. spadnúť o pár miest nižšie.

MsHK DOXXbet Žilina vs. HC’05 iClinic Banská Bystrica 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 18. Mendrej (Konečný, Stupka) – 19. Hickmott (Wishart, Buc), 63. Surový (Hickmott). Zápas sledovalo v Žiline 1127 divákov.

Zostava MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – Ťavoda, Čížek, Juraško, D. Brejčák, Macejko, M. Grman, Mendrej – Handlovský, Hruška, Hovorka – E. Švec, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Gmitter

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Rosandič, Wishart, Sedlák, Kubka, Gründling, Carlsson, Majeský – Hickmott, Surový, Buc – Belluš, Bortňák, Kafka – Skalický, Higgs, Handzuš – Róth, Češík, Lamper

Istý víťaz základnej časti z Banskej Bystrice šetril na play off viaceré opory. Do Žiliny tak necestovali Bacashihua, Lawson, Maione, Sersen či Matoušek. V bránke dostal príležitosť mladý Andrej Košarišťan. Hostia napriek oslabenej zostave mohli ísť pod Dubňom do vedenia, ale útočník elitnej formácie Dávid Buc v 13. minúte z dorážky netrafil poloodkrytú bránu. A tak prišiel trest. V 18. minúte vystrelil od modrej obranca Mendrej a prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Vedenie Žiliny však trvalo iba 66 sekúnd. Strelu obrancu Wisharta šikovne tečoval Hickmott a začínalo sa odznovu.

Kvôli výmene plexiskiel sa po prvej tretine neodchádzalo do šatní a hneď po zmene strán sa začala druhá dvadsaťminútovka. V nej obidve mužstvá nemali príliš veľa šancí a hokej pripomínal skôr boj o stredné pásmo. Prvá vážnejšia akcia prišla až v 35. minúte. Po chybe ex-Bystričana Ťavodu ss do samostatného úniku dostal Mário Róth, jeho pokus ale Tomek prečítal a zlikvidoval. V závere putoval na tresnú lavicu hosťujúci Beluš, avšak vlkom sa remízový stav zlomiť neporadilo.

Zmeniť to mohli v 43. minúte. Strelu Rogoňa Košarišťan vyrazil na hokejku Ondruša, no ten zblízka trestuhodne zaváhal. V 48. minúte zvonila za hosťujúcim gólmanom po aktivite Handlovského žŕdka. Festival spálených šancí Žiliny podčiarkol o pár okamihov Stupka, ktorý trestuhodne neposlal puk do prázdnej bránky. Keďže sa na druhej strane nepresadil v prečíslení ani Belluš, duel tak išiel do predĺženia.

V ňom putoval za podrazenie na trestnú domáci Holovič. Hostia ponúknutú šancu využili a prostredníctvom presnej strely kapitána Surového si zo Žiliny odvážajú dva body.

Posledné kolo určilo baranom ako prvého súpera v play off nováčika z Nových Zámkov. Prvé dva domáce duely odohrajú Banskobystričania vo štvrtok 16. a piatok 17. marca, nasledujúce dva zápasy na pôde súpera v pondelok 20. a v utorok 21. marca. Všetky stretnutia štartujú o 18.00 hod.