V 8. kole Openligy hostila MIBA Banská Bystrica tím 1. SFC Canaria Team Malacky. Pre obidva mužstvá to bolo premiérové vzájomné meranie síl.

MIBA Banská Bystrica – 1. SFC Canaria Team Malacky 6:2 (2:0)

Góly: P. Prikryl 3, R. Kútik, P. Zehnal, M. Konder – P. Michalovič, M. Lörinczi. ŽK: A. Jankovič (Malacky). Zápas sledovalo 150 divákov.

Zostava MIBA: Polóny – Prikryl „K“, Willwéber, Zehnal, Konder, Greško, Kútik, Výlupok, Ondrejka, Vajda, Riša

_DSC5329Banskobystričania ostali verní svojej taktike na domácej palubovke, keď opäť vstúpili do zápasu aktívne. Hostí atakovali už na ich polovici, čím ich prinútili k viacerým nepresnostiam v rozohrávke. Hráči MIBY po získaní lopty narážali na koncentrovanú defenzívu súpera, cez ktorú sa spočiatku nevedeli presadiť. Avšak postupom času začali nachádzať recept na obranu hostí a niekoľkokrát prinútili malackého brankára ukázať svoju kvalitu. Futsalisti z Malaciek sa taktiež dostali do niekoľkých nádejných šancí, no trpeli na nepresnosť v koncovke. Vidinu bezgólového prvého polčasu sa nakoniec podarilo vyvrátiť Prikrylovi, keď v 17. minúte strelou spoza hráča poslal domácich do vedenia a o minútu na to zvyšoval po prihrávke Kondera na 2:0. Do šatní teda odchádzali mužstva za stavu dvojgólového vedenia..

V úvode druhého polčasu si obidva tímy dokázali vypracovať viacero príležitostí na strelenie gólu. Keďže sa hosťom podarilo v 25. minúte stretnutia jednu z nich úspešne premeniť, domáci viedli už iba o gól. Banskobystrických futsalistov inkasovaný gól nezastavil v útočnej aktivite. Malacký brankár bol naďalej častejšie v permanencii. Počet vyložených šancí domácich sa postupom času zvyšoval, čo zákonite viedlo ku gólom. Tretí presný zásah MIBY zaznamenal strelou pomedzi nohy brankára hostí Kútik a autorom štvrtého gólu bol Zehnal, ktorý zužitkoval prihrávku Výlupka. Na 5:1 zvyšoval Konder, keď po Greškovej prihrávke nemal problém poslať loptu za chrbát malackého brankára. Dve minúty pred koncom zápasu si domáci vyskúšali hru bez brankára, počas ktorej skompletizoval svoj hattrick Prikryl. V poslednej minúte sa hosťom ešte podarilo upraviť výsledok stretnutia na 6:2. To však nezmenilo už nič na tom, že futsalisti MIBY potvrdili domácu neporaziteľnosť a pripísali si na svoje konto ďalšie tri body.

MIBA Banská Bystrica - DOXX Žilina_05Patrik Prikryl (kapitán MIBA Banská Bystrica): „Do zápasu s Malackami sme vstupovali s cieľom predĺžiť neporaziteľnosť a dotiahnuť sa na Podolie. O súperovi sme nevedeli nič, keďže je nováčik v lige, ale výsledky zo začiatku sezóny, ktoré hostia uhrali nám napovedali, že nás bude čakať náročný zápas. Hostia prišli s defenzívnou taktikou a pozorne bránili. Väčšinu prvého polčasu sa hra odohrávala na súperovej polovici a hostia sa zamerali na protiútoky, ktoré stroskotali na našej obrane. Vypracovali sme si viaceré sľubné príležitosti, ktoré bohužiaľ zneškodnil hosťujúci brankár. Nakoniec sa nám podarilo do polčasu dvakrát skórovať a za stavu 2:0 sme odchádzal do šatní. V druhom polčase sa hostia osmelili a začali hrať viac útočne a na začiatku polčasu skorigovali. Lenže o pár minút sme sa znova dostali do dvojgólového vedenia a tentokrát sme už nepoľavili a súperovi nastrieľali ďalšie dva góly a odskočili sme na rozdiel štyroch gólov. V závere stretnutia sme pridali ešte jeden gól, keď sme sa odhodlali na hru bez brankára, ktorá nám vyšla. Hostia potom ešte jeden krát skórovali a upravili na konečných 6:2. Tento zápas patril medzi jeden z nášich najlepších a aj vďaka nemu sme sa dostali na prvé miesto v tabuľke , keďže Podolie neuspelo na pôjde Púchova. Budúci týždeň cestujeme práve do Podolia, kde sa rozhodne o jesennom majstrovi.“

Pavol Michalovič (tréner 1.SFC Canaria Team Malacky): „Do Banskej Bystrice sme prišli hrať s uzavretou obranou a pokúšali sme sa hrať na brejky. Vďaka tomu sme sa dostávali do vyložených šancí, ktoré sme nedokázali využiť. Vypomstilo sa nám to v 17. minúte, keď sa súperovi podarilo prestreliť našu obranu. Druhý gól sme inkasovali po našej hrúbke, preto sme išli do šatne za stavu 2:0. V druhom polčase sa nám podarilo znížiť, avšak do tejto chvíle sme nedokázali držať krok so súperom, čo sa prejavilo na konečnom výsledku. Chcem poďakovať chlapcom za bojovný výkon.“

Ostatné výsledky:

Forever Púchov – FK Dragons Podolie 8:5

FC Bulls Trnava – FK K_Corp Poprad 2:4

KSF DOXX Žilina – ŽFA Žirafa Žilina 3:4 (1:1)

9. FC Bulls Trnava 7 1 0 6 20 : 45 3

V poslednom stretnutí v tomto roku sa MIBA predstaví na palubovke v Novom Meste nad Váhom, kde odohrá zápas o prvé miesto s Podolím, ktoré v domácom prostredí ešte neprehralo.

V pondelok 15. decembra cestujú juniori na prvý dvojzápas v tejto sezóne, kde si zmerajú sily z rovesníkmi z Makroteamu a DOXX-u Žilina.