lucatinska11Podujatie Imunoglukán Lučatínska 11, ktoré bolo aj tento rok súčasťou Marathon BB Tour 2015, aj tento rok priviedlo bežcov na cesty medzi Lučatínom a Slovenskou Ľupčou.

Najrýchlejším na 10,5 kilometra dlhej trati bol tento rok ukrajinský bežec Anatoliy Malyy, ktorý s časom 34 minút a 53 sekúnd nechal za sebou Tomáša Kubeja a tretieho banskobystrického pretekára Petra Štillu. V ženskej kategórii zvíťazila Lucia Kovalančíková z ŠK HADVEO Banská Bystrica s časom 41 minút a 27 sekúnd. Súčastou pretekov boli aj preteky dvojčlenných štafiet či beh chlapcov a dievčat na 1700 metrov. Atmosféru bežeckého podujatia približuje nasledujúca videoreportáž.

Tohtoročná séria prípravných podujatí na Banskobystrický maratón, ktorý sa uskutoční 6. septembra, bude pokračovať už 25. júla podujatím O2 Kordícky Extrém.