V rámci posledného kola v tomto roku vycestovali barani pod hrad Matúša Čáka, kde ich čakala domáca Dukla Trenčín. Vojaci sa nachádzali na chvoste tabuľky, no paradoxne na súčasného lídra súťaže to v tomto ročníku vedeli. Trenčania v troch vzájomných súbojov ani raz neprehrali v riadnom hracom čase a navyše získali až šesť bodov.

Dukla Trenčín vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:5 (2:3, 0:1, 1:1)

Góly: 14. Ručkay (Bulík, Holenda), 17. Hossa (Tužinský, Bezúch), 51. T. Sýkora (Hudec, Pavúk) – 6. Trukhno (Buc, Maione), 7. Maione (Trukhno, Hickmott), 15. Hickmott (Trukhno), 25. Buc (Hickmott, Trukhno), 59. Zigo (Lamper, Češík). Zápas v Trenčíne sledovalo 2085 divákov.

Zostava Dukla Trenčín: Kutej – Drgoň, Obšut, Holenda, Bohunický, Pavúk, Trška, Šefčík, Danko – Bezúch, Sojčík, Hossa – Gašparovič, Bulík, J. Ručkay – T.Sýkora, Švec, Hudec – Pardavý, Tužinský, Meidl

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Maione, Wishart, Luža, Matushkin, Ďatelinka, Cebák, Ťavoda – Hickmott, Trukhno, Buc – Kafka, Bortňák, Lunter – Róth, Zigo, Lamper – Belluš, Češík, Tománek

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK Dukla Trencin - Banska Bystrica - 02.12.2016

Od začiatku duelu sa hral atraktívny útočný hokej, ktorý sa prítomným divákom musel páčiť. Domáci mali hneď dve dobré príležitosti, no kým Trška pálil iba do Košarišťana, tak Hudec v úniku netrafil hosťujúcu bránu. A tak prišiel trest. Domáci Danko putoval na lavicu hanby, no zotrval tam iba päť sekúnd, pretože po Bucovej delovke sa k dorážke dostal Trukhno a ten nemal problém poslať puk za Kuteja. O sedemnásť sekúnd vyhrávali hostia už o dva góly. V protiútoku strelec úvodného zásahu Trukhno našiel voľného Maioneho, ktorý poslal puk do poloodkrytej brány Dukly. Odpoveď Trenčanov prišla v 14. minúte, keď presilovú hry využil Ručkay. Následne domáci ale opäť chybovali, čo využil Hickmott a prinavrátil svojim dvojgólové vedenie. Dukla stihla reagovať ešte v prvej tretine. V 17. minúte po prihrávke Tužinského vystrelil z medzikružia Hossa a prepálil Košarišťana – 2:3.

Tento stav vydržal len do 25. minúty. Banskobystrickí prvý útok zakombinoval v útočnom pásme, z čoho pramenila šanca Buca, ktorý pekným blafákom nedal Kutejovi šancu. Aj tentoraz mohli vojaci bleskovo odpovedať, no našťastie pre hostí puk po strele Bohunického, ktorý chvíľu poskakoval po bránkovej čiare, dokázal Košarišťan zachytiť v hodine dvanástej. Šance pokračovali aj na druhej strane. Veľkú príležitosť na skórovanie mali Zigo a Maione, no v obidvoch prípadoch ich snahu skazil dobrým zákrokom Kutej. A keďže sa neujal ani tečovaný pokus Hossu z 35. minúty, tak Banská Bystrica odchádzala do šatní s dvojgólovým náskokom.

HC '05 Banska Bystrica - HK Dukla Trencin, hokej 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

Na začiatku záverečného dejstva mohli domáci zaostávať za baranmi už o tri góly, Lamper však v nájazde nedokázal poslať puk za Kutejov chrbát. Trenčínu sa podarilo duel zdramatizovať v 51. minúte. V prečíslení dvoch na jedného Hudec nezištne prihral Sýkorovi a ten už bez problémov poslal puk do odkrytej časti brány. Domáci hokejisti vsadili všetko na jednu kartu, avšak pozorná defenzíva Banskej Bystrice ich vôbec nepúšťala do šancí. Výnimkou bola iba presilová hra, v ktorej si jednú vážnejšiu príležitosť Dukly vypracoval Hossa, brankár Košarišťan však bol pozorný. V závere poistil výhru hostí Tomáš Zigo, ktorý tak strelil svoj prvý gól po návrate do Banskej Bystrice. Zverenci trénera Országha tak prelomili negatívnu sériu s Trenčanmi v tejto sezóne a po výhre 5:3 ukončili rok 2016 víťazne.

Prvý duel v novom roku 2017 odohrajú barani v utorok 3. januára, keď na domácom ľade privítajú hokejistov Zvolena. Začiatok zápasu je stanovený na 17.30 hod.