Český legionár Petr Kafka, obliekajúci dres HC´05 Banská Bystrica, bol trojbodovým hrdinov baranov pri štvrtkovej výhre nad Skalicou. Najproduktívnejší hráč tímu spod Urpína však potvrdil svoje kvality aj v nedeľu pod Tatrami, kde sa zverenci trénera Miroslava Chudého predstavili na ľade favorizovaného Popradu.

HK Poprad – HC’05 Banská Bystrica 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 28. Sýkora (Fabian), 60. Brejčák (Fabian) – 6. Kudrna (Kytnár), 21. Hudáček (Hudec, Nicastro), roz. nájazd Kafka. Zápas sledovalo v Poprade 1478 divákov.

Zostava HK Poprad: Kostúr – Suchý, Kurali, Fabian, Brejčák, Kasík, Malina, Makovský, Dinda – Bartečko, Boltun, Sýkora – Paločko, Takáč, Kroták – Hvíla, Paukovček, Matis – Gápa, Mlynčár, Nagy

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Wiikman – Rosandič, Nicastro, Bambúch, Jaborník, Biro, Cohen, Čížek, Bendík – Hudec, White, Hudáček – Handlovský, Preisinger, Kafka – Kudrna, Kytnár, Lamper – Róth, Zigo, Kadura

BBO_9100Kamzíci hneď v úvode vyvinuli na bránku banskobystrického gólmana Wiikmana tlak, ktorý v tretej minúte mohol vyústiť do úvodného gólu Gápu. O minútu neskôr mohol využiť Kafkovu chybu Tomáš Sýkora, aj s jeho strelou si však hosťujúci gólman poradil. V šiestej minúte sa dostali k slovu aj Banskobystričania. Kytnár po individuálnom prieniku po pravej strane našiel v strede domáceho obranného pásma Kudrnu, ktorý si spracoval puk a tvrdou strelou ho poslal nechytateľne za Kostúrov chrbát. V trinástej minúte mohol zvýšiť náskok baranov Kafka po výbornej práci Hudáčeka za domácou bránkou, no nenamieril presne. Do konca úvodného dejstva sa do dobrých príležitostí na vyrovnanie dostali najprv Takáč a po ňom dvakrát Sýkora, do šatní sa však odchádzalo za stavu 1:0 pre hosťujúci tím.

Z druhej tretiny neubehla ani minúta, a Banská Bystrica udrela opäť. Domáci obranca Kurali nedokázal ubrániť dravého Hudáčeka, ktorý si z ľavej strany hodil puk do medzikružia a chladnokrvne zakončil. V dvadsiatej siedmej minúte sa po súboji so Zigom musel z ľadovej plochy porúčať líder popradského mužstva Bartečko. Tento moment však domácich vôbec nerozhodil, nakoľko už o minútu neskôr strelili kontaktný gól z hokejky Sýkoru, ktorý sa trafil ukážkovo do ľavého horného rohu Wiikmanovej svätyne. Do druhej sirény nevyužili obe mužstvá ešte niekoľko dobrých príležitostí na strelenie gólu, tú najväčšiu spálili na strane Popradčanov Paukovček a na strane hostí Hudáček.

HKM Zvolen - HC '05 Banska Bystrica, derby, 12.9.2014 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.V štyridsiatej prvej minúte vymyslel Hudáček ďalšiu nebezpečnú akciu, keď po prieniku po ľavej strane našiel presnou prihrávkou Kafku, ktorý zoči-voči Kostúrovi opäť nenamieril presne. Následne na opačnej strane strieľal tesne vedľa ľavej Wiikmanovej tyčky Kroták. V záverečnej päťminútovke riadneho hracieho času si Popradčania vytvorili veľký tlak, ktorý napokon vyústil do vyrovnávajúceho gólu. Ten padol štyri sekundy pred koncom tretej tretiny, keď v skrumáži tiel pred Wiikmanom tečoval Fabianovu strelu do banskobystrickej bránky Brejčák. Keďže v predĺžení si žiadne mužstvo väčšiu príležitosť nevytvorilo, prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých sa ako jediný presadil Kafka, ktorý technickou parádou oklamal Kostúra a bez problémov zakončil do odkrytého priestoru. Najproduktívnejší hráč Banskej Bystrica zároveň rozhodol o víťazstve baranov v tomto dôležitom stretnutí.

V utorok 25. novembra privítajú banskobystrickí hokejisti pod Urpínom hráčov MsHK Žilina. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.