Po vysokej výhre nad Novými Zámkami cestovali nabudení barani na vložený zápas 14. kola do Piešťan, kde ich čakali mladíci z HK Orange 20. Tí podávali v tejto sezóne výborné výkony, ktoré im vyniesli dvanásť bodov. V prvom vzájomnom meraní síl vyhrali Banskobystričania na domácom ľade 8:2, no tentokrát to taký jednoznačný duel nebol.

Do zostavy trénera Országha pribudol po zranení Martin Gründling. Prvú vážnejšiu šancu si v 6. minúte vypracovali hostia, Róthov nahodený puk ale Valent nedokázal stečovať do brány. Postupne sa začali osmeľovať aj mladí reprezentanti. Najprv mal v 9. minúte dobrú príležitosť po Tamášiho strele dorážajúci Musliu a následne Čacho v ideálnej pozícii netrafil puk. Domáci však za svoju aktivitu boli odmenení. V 12. minúte strelu Tamášiho vyrazil Lukáš na voľného Musliu a ten nemal problém trafiť odkrytú časť bránu. Barani mohli vyrovnať v 16. minúte, no osamotený Hohmann ani na dva či trikrát proti Durnému neuspel. Domáci gólman predviedol svoje kvality aj v závere tretiny proti strele Luntera.

Dobíjanie Durného svätyne pokračovalo aj na začiatku druhého dejstva. Výbornú možnosť na vyrovnanie mal kapitán Tomáš Surový, ktorý však neuspel ani z následnej dorážky. V 26. minúte sa po strete s Brejčákom zranil autor prvého gólu Musliu a ľad musel opustiť na nosidlách. Hostí krátka pauza nevyviedla z tempa a ďalšiu dobrú šancu si vypracoval po Lamperovej aktivite Belluš. Gólu sa barani dočkali až v 31. minúte. Prvú strelu Brejčáka ešte Durný dokázať zlikvidovať, ale na dorážku od toho istého hráča už bol bezmocný. Hokejisti spod Urpína však o pár okamihov ponúkli domácim presilovku piatich proti trom, kde musel svoje kvality predviesť brankár Lukáš. Následne na obidvoch stranách zvonili žŕdky po strelách Luntera a Tamášiho. Gólu sa však diváci v závere tretiny dočkali. Trinásť sekúnd pred odchodom do šatní udrel Peter Valent, ktorý unikol po pravej strane a puk zavesil nechytateľne pod brvno.

Zverencom trénera Bokroša sa podarilo vyrovnať v 42. minúte. Radoslav Mesaroš si našiel vyrazený puk pred bránkou a poslal ho za chrbát Lukáša. A pre baranov mohlo byť ešte horšie, pretože krátko po góle putoval na lavicu hanby Surový. Hostia však pozorne bránili a oslabenie ubránili. Rovnaký scenár malo aj vylúčenie Kubku v 51. minúte. Banskobystričania si v tretej časti išli za víťazstvom, mladíkov prestrieľali 19:5, ale Durný odolával. Neprekonali ho ani z veľkých príležitostí Hohmann a Sedlák.

Duel tak putoval do predĺženia, kde mali väčšie šance domáci hokejisti. Hosťujúci Lukáš však svoje mužstvo pri šanciach Tamášiho a Šmída podržal. O víťazovi tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich sa presadil iba hosťujúci Eric Faille, ktorý tak zabezpečil baranom extra bod.

Tipsport liga – 14. kolo – Piešťany

HK Orange 20 vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po s.n. (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0)

Góly: 12. Musliu (Tamáši, Smolka), 42. Mesaroš (Smolka, Tamáši) – 31. Brejčák, 40. Valent, rozh. náj. Faille. Zápas sledovalo 242 divákov.

Zostava HK Orange 20: Durný – Hedera, Hílek, Fereta, Zeleňák, Švarc, Dlapka, Matejovič, Krempaský – Jaško, Kundrik, Marcinek – Vybiral, Čacho, Vašaš – Smolka, Tamáši, Musliu – Václav, Šmída, Mesaroš

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sersen, Mihalik, Gélinas, Sedlák, Gründling – Lunter, Surový, Faille – Lamper, Češík, Belluš – Bartánus, Bubela, Hohmann – Andrisík, Valent, Róth

V piatok 27. októbra čaká na baranov druhé pohronské derby v tejto sezóne, keď sa predstavia na ľade Zvolena. Úvodné buly je naplánované na 18.00 hod.