Prekvapenie sa na Považí nekonalo. Banskobystričania sa od priebežne druhého celku súťaže vracajú s prehrou. Mladý káder Štefana Rusnáka podľa predpokladov veľa z hry nemal.

AS Trenčín – FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (2:0)

Góly: 9. Holúbek, 25. Rabiu. Zápas v Trenčíne sledovalo 2 752 divákov.

Zostava AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Kleščík, Rundič, Madu – Bero (58. Koolwijk), Lobotka – Van Kessel (82. Guba), Rabiu, Holúbek – Jairo (67. Edmond).

Zostava Dukly Banská Bystrica: Boroš – Snitka, Vajda, Had, Savič – Balko (46. De Vito), Willwéber, Faško, Kupec (82. Marinkovič) – Šovčík (73. Gálik), Polievka.

Futbal - FK Dukla Banska Bystrica - AS Trencin - 30.09.2014 - Banska BystricaV úvodných minútach stretnutia bol podľa očakávaní kreatívnejším celkom domáci Trenčín. Prvá veľká príležitosť sa zrodila v deviatej minúte, keď center z pravej strany našiel Jaira a ten predĺžil hlavou pred odkrytú svätyňu Boroša, kde už číhal Jakub Holúbek. Ten dopravil poľahky loptu do siete a po prvej vážnej akcii sa ujali bielo-červení vedenia. Už o päť minút neskôr rozvlnil znovu sieť van Kessel, našťastie pre Bystričanov len bočnú. O pár sekúnd neskôr práve oni dali o sebe vedieť. Protiútok vojakov končil finálnou prihrávkou Mareka Šovčíka na Róberta Polievku, ktorý vo veľkej šanci zoči-voči gólmanovi Šemrincovi neuspel. V týchto chvíľach sa Dukla smerom dopredu osmelila, čo sa jej stalo osudným. Po strate lopty založili domáci hráči brejk, pričom skvelú prácu odviedol Gino van Kessel. Na ľavej strane si poradil s protihráčom a na zadnej žrdi našiel Ibrahima Rabia, ktorý ekvilibristickým spôsobom zvýšil na 2:0. O dve minúty sa po štandardke tešil z tretieho gólu v sieti Boroša Kleščík, no predčasne, keďže sa jednalo o ofsajd. Trenčania prebrali taktovku až do polčasového hvizdu, zaujala ešte ďalekonosná strela domáceho Lobotku, ktorá presvišťala azda meter nad bránou.

Na začiatku druhej 45-minútovky pohrozili domácemu celku futbalisti spod Urpína. Konkrétne Gabriel Snitka využil nepresnosť v rozohrávke súperovej obrany a rútil sa sám na Šemrinca. Ten mu vybehnutím zmenšil strelecký uhol a podržal svoj tím. V 57. minúte však vznikol obrovský závar pred bystrickou bránou, ktorý napokon ukončila hlavička van Kessela do Borošovho náručia. Trenčín bol naďalej nebezpečnejším tímom, no už nie tak ako v prvom dejstve. Na vine bola najmä nepresnosť vo finálnej fáze ich útočných akcií. Napriek tomu sa postaral o poriadne zmätky v pokutovom území v 71. minúte. Po rohovom kope sa k strele z hranice šestnástky dostal Madu a len tesne minul pravú tyč. Hneď vzápätí Lobotkov center takmer hlavou zužitkoval Rundič a to nebolo ani zďaleka všetko. O päť minút sa v tutovke ocitol Rabiu, keď strieľal z bezprostrednej blízkosti, no svoj druhý gól nepridal. Ubehlo len pár sekúnd a opäť horelo pred bránou Dukly. Skúsený Marián Had podbehol center, k lopte sa dostal Edmond, preloboval brankára červeno-bielych, ale spolu s bránou. Posledná desaťminútovka sa niesla v znamení toho, že Trenčín kontroloval priebeh hry, Bystričania boli smerom dopredu bezradní.

Trenčania teda poľahky doviedli zápas do víťazného konca, pričom o troch bodoch rozhodli prakticky už v prvom polčase. Zverencom trénera Štefana Rusnáka sa nepodarilo prekvapiť a zostávajú na dne tabuľky.

Na domácom trávniku sa Dukla predstaví už v piatok 6. marca o 17.30 h v zápase proti Spartaku Trnava.