V rámci 10. kola cestovali banskobystrickí hokejisti pod Zobor, kde ich čakali hráči Nitry. V prvom súboji týchto dvoch mužstiev zvíťazili barani na vlastnom ľade jednoznačne 4:1. Tentokrát sa však očakával vyrovnanejší duel.

HK Nitra – HC´05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 19. L. Novák (Stloukal, Mezei), 27. Štefanka (M. Novák), 28. Stloukal, 59. Macík (Štefanka, M. Novák) – 10. Majdan (Galamboš, Kytnár). Zápas sledovalo v Nitre 2424 divákov.

Zostava HK Nitra: Valent – König, Mezei, Milam, Milo, Novák M., Ordzovenský, Podhradský, Novák L. – Bajtek, Bene, Buček, Kutálek, Macík, Piačka, Pupák, Saliji, Slovák, Stloukal, Stümpel, Štefanka

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Čížek, Ďatelinka, Gründling, Jankovič, Petran, Rosandič, Sandgren, Šmach – Didiomete, Galamboš, Gillies, Handlovský, Handzuš, Kytrnár, Lamper, Loskot, Majdan, Mikula, Zigo, Hudec

BBO_2947Šláger kola začal lepšie pre hostí. Už v 21. sekunde sa mohli dostať do vedenia, ale Lamper nedokázal prekonať Valenta. Bystričania ale nemuseli smútiť, pretože presne v polovici úvodnej časti sa po prihrávke Galamboša presadil Majdan, ktorý zakončoval do poloodkrytej bránky. Postupom času začali pribúdať tvrdé zákroky a prítomní diváci veľa hokejovej krásy nevideli. V 19. minúte sa ale dočkali vyrovnania, keď sa z bezprostrednej blízkosti blafákom presadil Lukáš Novák.

Aj začiatok prostrednej dvadsaťminútovky vyšiel lepšie baranom. V 22. minúte ich mohol poslať späť do vedenia Zigo, ale s jeho tečom si Valent poradil. Postupom času sa začali osmeľovať aj corgoni. Prvú veľkú šancu v 24. minúte zahodil Buček. Prišla ale 27. minúta a domáci sa zásluhou nikým nestráženého Štefanku dostali prvýkrát vedenia. Neprešlo ani 60 sekúnd a domáci viedli už dva zásahy. Pri avizovanom vylúčení Nitranov odišiel gólman Bacashihua na striedačku, ale obranca Gründling nezachytil puk, ktorý doputoval až do opustenej brány baranov. Ešte pred koncom druhej tretiny mohol stav skorigovať Galamboš, ale trafil len bočnú sieť.

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HKM Zvolen - 04.10.2015 - Banska BystricaV treťom dejstve prevládala snaha hostí o vyrovnanie duelu, no brankár domácich Valent zatiahol roletu. V 52. minúte mal aj kusisko šťastia, keď sa v tutovke ocitol Zigo, ktorý ale netrafil nitriansku svätyňu. V 59. minúte domáci gólom Macíka do prázdnej brány uzavreli stav stretnutia na 4:1. Corgoni sa tak revanšovali za úvodnú prehru na bystrickom ľade rovnakým výsledkom.

V nedeľu 11. októbra čaká zverencov trénera Vladimíra Országha duel proti minuloročnému majstrovi z Košíc. Súboj sa odohrá pod Urpínom so štartom o 16.30 hod.