Posledný súboj 27. kola našej najvyššej futbalovej súťaže Corgoň ligy obstarali Vion Zlaté Moravce a Dukla Banská Bystrica. Hostia chceli nadviazať na posledné výhry s Ružomberkom a Žilinou. Naopak domáci si chceli napraviť renomé po minulotýždňovej prehre s Dunajskou Stredou.

FC ViOn Zlaté Moravce – FK Dukla Banská Bystrica 1:3 (0:1)

Góly: 71. Szabó – 6. a 51. Chrien, 78. Ľupták. Zápas v Zlatých Moravciach sledovalo 2012 divákov.

Zostava FC ViOn Zlaté Moravce: Kuciak – Candrák (46. Majerník), Chrappan, Pintér, Chren – Bolinha (60. Szabó)- Orávik, Babic, Kováč, Pribula (60. Charizopulos) – Mazan,

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda, Nosko, Podstavek –  Ľupták – Kliment (65. Rejdovian), Chrien (81. Plavšič), Považanec Savič – Slančík (90. Teixeira), Peňaška.

FK Dukla - MTK Budapest, priatelsky pripravny zapas, 22.2.2014Hostia už v šiestej minúte otvorili skóre duelu vďaka dravému prieniku Martina Chriena. Duklu tento presný zásah nakopol a už o pár minút neskôr musel ďalšiu veľkú príležitosť vojakov likvidovať domáci brankár Kuciak. Ten si po peknej kombinácii Chriena s Považancom pripísal prvý úspešný zákrok v zápase. Ďalšiu šancu hostí mal Savič, no ten v dobrej príležitosti zlyhal. V 35. minúte sa začali domáci fanúšikovia radovať z gólu predčasne, pretože hlavný rozhodca ho pre ofsajd neuznal. Aktívni Banskobystričania pohrozili ešte hlavičkou Podstaveka a tvrdou strelou Slančíka, no Kuciak so šťastím odolal.

Do druhej časti vstúpili zverenci trénera Branislava Mráza s cieľom otočiť stav stretnutia vo svoj prospech. Tento zámer im však prekazil druhým gólom v zápase agilný Chrien. Ten už hlavičkoval do prázdnej brány, pretože Peňaškovu strelu Kuciak vyrazil rovno pred seba. Na druhej strane pohrozil Vion Orávikou nebezpečnou strelou, Boroš v bránke hostí však bol pozorný. Brankár vojakov sa zaskvel hlavne pri strele striedajúceho Charizopulosa, ktorý už dvíhal ruky nad hlavu. V 71. minúte zbavil čaro Boroša Szabó, ktorý po parádnej kombinácii po ose Orávik – Mazan znížil stav na 1:2. No prišla 78. minúta a vojaci znova vyhrávali o dva góly. Tentokrát lovil Kuciak loptu zo siete po strele Ľuptáka. Na záver spálil nemožné domáci obranca Chren, ktorý netrafil prázdnu bránu. Dukla si tak zo Zlatých Moraviec odváža cenné víťazstvo v pomere 3:1.

Najbližší zápas odohrajú zverenci trénera Norberta Hrnčára opäť na pôde súpera. V rámci 28. kola zavítajú na ihrisko Dunajskej Stredy, ktorá na jar chytila druhý dych. Duel je na programe 26. apríla o 19.00 hod.