Po vysokej výhre nad Detvou cestovali banskobystrickí hokejisti do Liptovského Mikuláša. Proti Liptákom v tejto sezóne v prvom vzájomnom meraní síl zvíťazili barani 5:2. Odvetný duel však už bol o niečom inom.

Hostia nevstúpili do duelu ideálne, keď už v 2. minúte dostal Hohmann trest 2+2 minúty a Liptáci tak dostali možnosť dostať sa do vedenia. Presilovku však nezahrali vôbec dobre, navyše po minúte za nedovolené bránenie putoval na lavicu hanby domáci Paukovček. Hokejisti Liptovského Mikuláša boli v prvej časti aktívnejší, svojho súpera prestrieľali 14:8 a vytvorili si aj jednogólový náskok. Najprv veľkú šancu spálil v prečíslení dvoch na jedného Marek Uram. V 11. minúte však Matúš Sukeľ mal presnejšiu mušku a po peknej kombinácii s duom Uram – Kriška poslal puk za bezmocného Lukáša. Barani mali iba jednu vážnejšiu príležitosť, rýchly brejk so zakončením Ďatelinku však domáci dokázali zblokovať.

Druhé dejstvo bolo v podaní zverencom trénera Országha diametrálne odlišné. Už v 24. minúte dokázal vyrovnať strelou spoza obrancu najproduktívnejší baran Cason Hohmann. Vzápätí sa vyfauloval domáci Nádašdi, ponúknutú príležitosť na skórovanie však Banskobystričania nevyužili. V 31. minúte mohol Liptákov vrátiť do vedenia Rudolf Huna, zoči-voči Lukášovi ale neuspel. A keď sa nedokázal spomedzi kruhov presadiť ani Bubela, do šatní sa odchádzalo za vyrovnaného stavu 1:1.

Misky váh na stranu Banskej Bystrice naklonil v 42. minúte obranca Mihalik, keď ho medzi kruhmi ideálne našiel Gabor a urastený zadák presnou strelou nedal Košarišťanovi šancu. Obraz hry bol v tretej časti vyrovnaný a prítomní diváci si veľa vzrušenia a gólových šancí neužili. V závere sa hostia dopustili dvoch faulov a Liptáci dostali 33-sekundovú výhodu o dvoch hráčov. Tú síce nevyužili, no mrzieť ich to nemuselo. Po oddychovom čase sa zverenci trénera Paukovčeka dokázali presadiť pri hre piatich proti štyrom. Strelu Urama ešte Lukáš dokázal zneškodniť, no na dorážku Hunu už nedosiahol.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom po 17-tich sekundách putoval na trestnú lavicu Ivan Ďatelinka. Presilovku však domáci nedokázali premeniť. Na druhej strane sa nechal vylúčiť Devečka a barani tento nedovolený zákrok dokázali potrestať. Úspešným strelcom sa stal Eric Faille, ktorý rozhodol o tom, že dva body poputujú pod Urpín.

Tipsport liga – 17. kolo – Liptovský Mikuláš

MHK 32 Liptovský Mikuláš vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

Góly: 11. M. Sukeľ (Kriška, Uram), 59. Huna (Uram, Tabaček) – 24. Hohmann (Sedlák, Brejčák), 42. Mihalik (Gabor, Češík), 65. Faille (Ďatelinka, Surový). Zápas sledovalo 1050 divákov.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Luža, Nádašdi, Suchý, Nemec, Moravčík, Tabaček, Pacalaj, Devečka – Uram, M. Sukeľ, Kriška – J. Sukeľ, Paukovček, Ru. Huna – Laco, Langhammer, Rapáč – Kabáč, Piatka, Spilar

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Gründling, Gélinas – Lunter, Surový, Faille – Róth, Valent, Belluš – Bartánus, Bubela, Hohmann – Gabor, Češík, Lamper – Giľak

V piatok 3. novembra privítajú banskobystrickí hokejisti na domácom ľade HK Poprad. Začiatok duelu je naplánovaný na 17.30 hod.