Banskobystrickí hokejisti po víťaznom ťažení s Trenčínom cestovali na ľad Žiliny v rámci dohrávky 11. kola. Pod Dubňom sa však baranom nedarilo podľa predstáv.

Na severnom Slovensku sa od začiatku hral atraktívny hokej. Obidvaja brankári sa na nedostatok práce nemohli sťažovať, no vyložené šance neprichádzali. Prvé vážnejšie ohrozenie prišlo v 13. minúte z hokejky hosťujúceho Failleho. Na jeho strele si však zgustol brankár Tomek, ktorý predviedol výborný zákrok. Na druhej strane volala po góle tutovka Konečného, ktorému však radosť pokazil Jan Lukáš. Hosťujúci brankár predviedol svoje kvality aj pri zakončení Kučkina z 15. minúty. A keď nedokázal puk poslať do siete v závere ani Brittain, do šatní sa odchádzalo za bezgólového stavu.

Ten vydržal do 23. minúty. Jan Lukáš bol nedôrazný pri rozohrávke a puk mu doslova spopod nosa vypichol Ondruš, ktorý ho poslal rovno do siete. Barani mohli odpovedať následnou šancou dua Češík – Lamper, no Tomek zázračne neinkasoval. Naopak vlci mohli zvýšiť svoj náskok po šanci Juríka, ktorý sám zoči-voči Lukášovi neuspel. Prišla však 34. minúta a strela Handlovského z ľavej strany prepadla cez lapačku Lukáša až do brány. Zverenci trénera Országha sa drali dopredu a zamestnávali Tomeka. Ku gólu však boli bližšie Žilinčania po ďalšej šanci Juraja Juríka.

Na začiatku tretieho dejstva putoval na lavicu hanby domáci Ondruš a barani mohli vyrovnať. Ani jedna z viacerých striel si však cestu za chrbát Tomeka nenašla. Stalo sa tak až v 48. minúte, keď Brittain nahral Bubelovi a ten strelou z prvej našiel medzeru medzi Tomekovými betónami. Pre Miloša Bubelu to bol už ôsmy presný zásah v sezóne. Domáci hokejisti sa mohli vzápätí vrátiť späť do dvojgólového vedenia, ale Jurík ani Holovič vo veľkých príležitostiach stroskotali na Lukášovi. Banskobystričania vrhli všetky sily do útoku so snahou o vyrovnanie. V závere to skúsili aj bez brankára, no výborného Tomeka prekonať už nedokázali. Definitívnu bodku za stretnutím dal 30-sekúnd pred sirénou Rastislav Konečný, ktorý trafil odkrytú bránu a stanovil skóre na 3:1.

Tipsport liga – dohrávka 11. kola – Žilina

MsHK DOXXbet Žilina vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 23. Ondruš, 34. Handlovský (Klimenta, Kučkin), 60. Konečný (Mikuš, Juraško) – 48. Bubela (Brittain, Gélinas). Zápas sledovalo 545 divákov.

Zostava MsHK DOXXbet Žilina: Tomek – Mikuš, Juraško, Poulin, Chaloupka, Harant, Mich. Roman, Meliško, Mendrej – Handlovský, Klimenta, Kučkin – Švihálek, Martindale, J. Jurík – Konečný, Holovič, Stupka – Švec, Ondruš, Rogoň

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Gélinas, Dame-Malka – Brittain, Surový, Faille – Lamper, Češík, Belluš – Bartánus, Bubela, Hohmann – Andrisík, Valent, Gabor

Späť na víťaznú vlnu sa môžu barani vrátiť v piatok 20. októbra na ľade Košíc. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.