Po dvoch domácich výhrach, v ktorých barani strelili až šestnásť gólov, cestovali na dva duely do Nových Zámkov. Nováčik sa chcel pred vlastnými fanúšikmi vrátiť späť do série, ale nabudení hostia im to nedovolili.

HC Mikron Nové Zámky vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 55. Paulovič (Hudec, Novotný) – 23. Higgs (Skalický, Hickmott), 29. Higgs (Sersen, Kubka), 33. Matoušek (Češík, Lamper), 60. Higgs (Kubka, Sersen). Zápas sledovalo v Nových Zámkoch 1439 divákov. Stav štvrťfinálovej série je 0:3.

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, Novotný, Sandgren, Maier, De. Rehák, Makovský, Tibenský – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Kučkin, Hudec, Hujsa – McParland, Svoboda, Čaládi – Fábry, Lelkeš, Dubec

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Rosandič, Kubka, Sersen, Carlsson, Mihálik, Sedlák – Skalický, Surový, Hickmott – Kafka, Zigo, Truchno – Handzuš, Higgs, Bortňák – Lamper, Češík, Matoušek – Belluš

Prvé dejstvo neprinieslo žiaden gól, no napriek tomu sa prítomní diváci nenudili. Hostia už v tretej minúte dostali výhodu presilovej hry, kde si najväčšiu šancu vypracoval Higgs. Kanadský legionár ale v tutovej príležitosti stroskotal, keď netrafil poloodkrytú bránu. Zápas bol vyrovnaný a šance boli na obidvoch stranách. Najprv stroskotal na Bacasihuovi ex-Bystričan Kytnár, na druhej strane musel Lundström zasahovať pri nepríjenmej strele Hickmotta.

Na začiatku druhej dvadsaťminútovky sa do výbornej príležitosti dostal Skalický. Jeho strela skončila iba na žŕdke domácej svätyne. Hostí táto premárnené šanca nemusela mrzieť, pretože o pár sekúnd sa prostredníctvom presnej strely Higgsa dostali do vedenia. Ten istý hráč sa dokázal presadiť aj v 28. minúte. Banskobystrický center dokázal zužitkovať výbornú prihrávku Sersena spoza brány a Lundströmovi nedal zblízka šancu. Barani boli pri chuti a dokumentovali to ďalším presným zásahom. Tentokrát udrel štvrtý útok, keď Češík našiel Matouška a ten poslal hostí do trojgólového vedenia. To mohlo byť po štyridsiatich minútach aj vyššie, ale veľké príležitosti na skórovanie nevyužili Trukhno a Higgs.

Brock Higgs sa blysol v Nových Zámkoch tromi gólmi a nasmeroval baranov k výhre

Aktivita Banskej Bystrice nepoľavila ani v tretej tretine. V 47. minúte mohol uštedriť definitívne K.O. domácim Higgs, ktorý ale prihrávku od Handzuša pred prázdnu bránu nečakal. Nové Zámky naopak pohrozili šancou Sandgréna, no pred dorážajúcim Svobodom perfektne zakročil Bacashihua. V 54. minúte putoval na trestnú lavicu hosťujúci Skalický a Novozámčania dokázali vykresať iskierku nádeje. Michal Hudec ideálne našiel Pauloviča a ten z prvej prestrelil Bacashihuu. Domáci nečakali a štyri minúty pred koncom odvolali brankára Lundströma. Tento ťah im ale nevyšiel, nakoľko 52 sekúnd pred záverečnou sirénou poslal puk do odkrytej brány Higgs, ktorý zaknihoval hetrik. Banskobystričania tak po výhre 4:1 vedú v sérii už 3:0 a už v najbližšom zápase môžu rozhodnúť o svojom postupe.

Štvrtý duel je na programe v utorok 21. marca o 18.00 hod opäť na ľade Nových Zámkov.