Banskobystrickí hokejisti po jasnej prehre v prvom zápase finálovej série play off hokejovej extraligy vedeli, že ak chcú ešte pomýšľať o titule, musia proti úradujúcemu majstrovi siahnuť na úplné dno svojich síl. Hráči HC ’05 ukázali obrovskú bojovnosť, súperovi naznačili svoju silu, no v sérii zostali bez výhry.

HC Košice – HC’05 Banská Bystrica 4:3 po s.n. (0:0, 3:1, 0:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 24. Suja (trestné s.), 27. Jánošík (Kutálek, Bondra), 31. Bartánus (trestné s.), rozh. nájazd premenil Bicek – 37. Kudrna (Surový, Kytnár), 57. Hudec (Handzuš), 60. White (Kudrna, Kytnár). Zápas v Košiciach sledovalo 8 034 divákov. Stav série 2:0.

HC Košice: Hylák – Jánošík, Štrbák, Philipp, Šeda, Cebák, Macejko – Spilar, Bartoš, Jenčík – Lapšanský, Hrnka, Sojčík – Bicek, Suja, Bartánus – Kutálek, Chovan, Bondra.

HC ’05 Banská Bystrica: Corbeil – Čížek, Rosandič, Gründling, Guimond, Biro, Kousalík – Hudec, Handzuš, White – Kudrna, Kytnár, Surový – Handlovský, Preisinger, Kafka – Kadura, Matoušek, Lamper – 28. Heizer.

HC Kosice - HC '05 Banska Bystrica, hokej, finale 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej, v ktorom boli na rozdiel od stredajšieho zápasu barani viac ako vyrovnaným súperom. Svoje príležitosti ale využiť nedokázali. Všetko sa zosypalo v druhej časti hry, kedy si barani svojimi faulami sami zavarili, pretože dve nariadené trestné strieľania využili Košice naplno, dokonca medzi nimi rozhodených Bystričanov zaklincovali aj ďalším gólom. V priebehu necelých šiestich minút hry tak bolo zrazu 3:0. Zverencov Miroslava Chudého to ale nepoložilo, a ešte do konca tretiny dokázali gólom Kudrnu reagovať na nepriaznivý vývoj. Do poslednej časti hry vstúpili hráči Banskej Bystrice so zdravou drzosťou a aj keď predsa mali domáci puk častejšie na svojich hokejkách, každá akcia hostí bola nebezpečná. Ich výsledkom bol gól Surového po Handzušovej prihrávke v 57. a ďalší gól Whitea štyridsať sekúnd pred koncom riadneho hracieho času. Vytúžené predĺženie a ani ďalší priebeh už ale nepriniesli radosť baranov. V predĺžení gól nepadol, a keďže v nájazdoch sa nepresadili White ani Handzuš, pričom košický Jiří Bicek áno, bolo rozhodnuté.

Finálová séria bude pokračovať v nedeľu o 17-tej hodine zápasom v Banskej Bystrici.