Šláger 13. kola Tipsport ligy sa konal v Steel aréne, kam zavítali banskobystrickí barani. Súboj druhého s tretím bol dlho vyrovnaný a o víťazovi nakoniec rozhodla až tretia tretina.

Na začiatku 4. minúty mohol domácich fanúšikov potešiť Suja, ktorého pokus Lassila aj za pomoci svojich obrancov odpratal do bezpečia. Banskobystričania si pýtali gól v 5. minúte po strele Kubku. Túto situáciu nakoniec musel posúdiť videorozhodca, ktorý však presný zásah nepotvrdil. V 9. minúte putoval na lavicu hanby domáci Hovorka. Paradoxne najväčšiu šancu mali oceliari, ktorí v prečíslení dvoch na jedného stroskotali na Lassilovi. Hosťujúci gólman bol prikrátky až na strelu Šoltésa z 12. minúty. Ten pálil v presilovke z prvej a svojou presnou strelou otvoril skóre stretnutia.

Druhá tretina priniesla spočiatku vyrovnaný hokej s množstvom šancí na obidvoch stranách. Ani jeden z gólmanov však čiernej gume nedovolil prejsť za svoj chrbát. Z Košičanov najviac hrozil Marek Hovorka, ten však nevedel nájsť recept na výborného Lassilu. Na druhej strane v 28. minúte mal vyrovnávajúci gól na hokejke Brittain. Radosť mu však v poslednej chvíli pokazil perfektným zákrokom Habal. A keď sa nepresadil ani Koyš z trestného strieľania, zdalo sa, že do kabín sa pôjde za stavu 1:0 pre Košice. Prišiel však moment z 39. minúty, kedy Hovorka našiel Kafku a bývalý útočník baranov zvýšil vedenie oceliarov na 2:0. Hostia stihli skorigovať ešte na konci prostrednej časti. Vo forme hrajúci Miloš Bubela vypálil z pravého kruhu a prestrelil Habala.

Zverenci trénera Országha vstúpili do tretej dvadsaťminútovky aktívnejšie a v 45. minúte boli odmenení. Ivan Ďatelinka perfektne videl rozbehnutého Failleho a ten efektným blafákom nedal Habalovi šancu – 2:2. Vyrovnané skóre vydržalo iba 28-sekúnd. Hosťujúci obranca Sedlák nedokázal vyhodiť puk, zachytil ho Hovorka a ten našiel voľného Kafku, ktorý doklepol puk do siete. V 51. minúte už Košice viedli o dva góly, keď sa v prečíslení dvoch na jedného aj so šťastím presadil Jenčík. Brankár Banskej Bystrice Lassila si v 55. minúte vychutnal delovku Dudáša, ktorú nádherným zákrokom schoval v lapačke. Napriek tomu v 58. minúte dokázali domáci ešte raz skórovať. Z brejku sa po výbornej prihrávke Hovorku presadil po druhýkrát Richard Jenčík a rozhodol o tom, že Košice zdolajú Banskú Bystricu v pomere 5:2.

Tipsport liga – 13. kolo – Košice

HC Košice vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly: 12. Šoltés (Dudáš, Nagy), 39. Kafka (Hovorka, Jenčík), 45. Kafka (Hovorka), 51. Jenčík (Hovorka, Kafka), 58. Jenčík (Hovorka, Kafka) – 40. Bubela (Hohmann, Bartánus), 45. Faille (Ďatelinka, Kubka). Zápas sledovalo 4734 divákov.

ZostavaHC Košice: Habal – Dudáš, Šedivý, Čížek, M. Bača, Pulli, Kessel, Koch, Matejka, – Hričina, Boltun, Nagy – Kafka, Jenčík, Hovorka – Klíma, Pacan, Koyš – Suja, Vrábeľ, Šoltés

Zostava HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Gélinas, Mihálik, Sedlák, Brejčák, Košecký – Faille, Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Lamper, Češík, Belluš – Valent, Andrisík, Gabor

Po dvoch zápasoch na ľade súperov sa barani v nedeľu 22. októbra predstavia pred vlastnými fanúšikmi, keď o 16.00 hod privítajú Nové Zámky.