Po výhre v treťom zápase boli hokejisti Banskej Bystrice krok od postupu do semifinále. Tento krok mohli spraviť už v dueli číslo štyri. Domáce Nové Zámky ale zabojovali a predĺžili si sezónu minimálne o jeden zápas.

HC Mikron Nové Zámky vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 4. Paulovič (Novotný, Hudec), 43. Paulovič (Hudec), 52. Saarinen – 22. Rosandič (Hickmott, Skalický), 59. Bortňák (Sersen, Higgs). Zápas sledovalo v Nových Zámkoch 1158 divákov. Stav série 1:3.

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Lundström – Sandgren, Drtina, Makovský, Tábi, Maier, De. Rehák, Hudec, Do. Rehák – Kučkin, Kytnár, Saarinen – Fábry, Lelkeš, Dubec – McParland, Svoboda, Čaládi – Paulovič, Novotný, Tibenský

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Rosandič, Kubka, Sersen, Carlsson, Mihálik, Róth, Sedlák – Skalický, Surový, Hickmott – Kafka, Zigo, Belluš – Handzuš, Higgs, Bortňák – Lamper, Češík, Matoušek

Domáci, ktorí potrebovali nutne vyhrať, vstúpili do stretnutia ideálne. Už v 4. minúte sa v presilovke presadil dorážajúci Paulovič a poslal svoj tím do vedenia. V zápätí ale putoval na trestnú lavicu Novozámčan Sandgren a hostia mohli bleskovo vyrovnať. Najväčšie šance na skórovanie mali Higgs a Hickmott, brankár Lundström však svojich spoluhráčov podržal. Barani postupne preberali iniciatívu a domáceho brankára zasypávali hromadou striel. Za prvú tretinu ich vyslali dohromady až 20, ale ani jeden puk si cestu za chrbát Lundströma nenašiel.

To, o čo sa Banskobystričania pokúšali celé prvé dejstvo, sa im podarilo už po 64 sekundách toho druhého. Počas presilovej hry vystrelil od modrej Mislav Rosandič a jeho pokus zapadol až do brány. Hra sa následne vyrovnala a obidve mužstvá boli rovnako blízko či ďaleko k tomu, aby naklonili misky váh na svoju stranu. Nerozhodné skóre sa však nezmenilo.

Tento stav vydržal do 43. minúty. Podobne ako pri prvom góle Nových Zámkoch, aj tentoraz sa zverenci trénera Mikeša presadili v presilovke po dorážke Mateja Pauloviča. Domáci mohli svojmu súperovi odskočiť na rozdiel troch gólov, strelu Tibenského aj následnú dorážku Novotného Bacashihua kryl. Víťaz základnej časti pritlačil na pílu a vypracoval si dve veľmi dobré príležitosti. Najprv sa v ideálnej pozícii ocitol Matoušek, no jeho strela bola nepresná. Následne mali počas početnej výhody gól na hokejke Zigo a Kafka. Prvý menovaný trafil iba brvno a s následnou dorážkou do prázdnej bránky neuspel ani Kafka. Nové Zámky trestali, keď vo vlastnom oslabení ušiel Saarinen a prekonal Bacashihuu. V závere vsadili hostia všetko na jednu kartu. Odvolali brankára a skúsili to v šestici. Tento ťah im nakoniec aj vyšiel, keď necelé dve minúty pred koncom strelu Sersena tečoval Bortňák. To však bolo zo strany Banskej Bystrice všetko a po prehre 2:3 sa séria opäť sťahuje pod Urpín.

Piaty zápas série je na programe v piatok 24. marca v Banskej Bystrici s úvodným buly o 18.00 hod.