Banskobystrickí hokejisti, poznačení nevydareným piatkovým duelom vo Zvolene ako aj smutnou správou o tragickej nedeľňajšej smrti asistenta trénera Miroslava Hlinku, cestovali  na zápas tretieho kola Tipsport extraligy s cieľom vybojovať prvé body v aktuálnej sezóne.

MHC Mountfield Martin – HC ’05 Banská Bystrica 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Góly: 14. T. Varga (Galamboš), 34. Galamboš (L. Klíma, J. Markovič) – 8. Kytnár (Handlovský), 19. Kytnár (Bendík, Matoušek), 57. M. Lunter (Kytnár). Zápas v Martine sledovalo 2350 divákov.

Zostava MHC Mountfield Martin: J. Čech – Matejka, I. Ďatelinka, Tupý, Kolba, Dvořák, P. Smrek, Rusina, Brcko – T. Varga, Galamboš, J. Markovič – Važan, Fujerík, A. Themár – Suja, T. Klíma, Finsterle – L. Klíma, Illo, O. Jokeľ

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Montgomery, P. Lunter, Bambúch, Predajniansky, Biro, Rosandič, Gachulinec – M. Hudec, Kytnár, Kudrna – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Block, M. Lunter – Bendík, Zigo, Matoušek

BBO_9085Po úvodnom oťukávaní a náznakoch šancí na oboch stranách videli diváci na Turci prvý zaujímavý moment v siedmej minúte, keď na trestnú lavicu putoval hosťujúci Block. V závere domácej presilovej hry, v ktorej mohol poslať Martin do vedenia Galamboš, sa vo vlastnom oslabení podarilo uniknúť Lukášovi Hiadlovskému, ktorého bojovnosť premenil na úvodný gól duelu Milan Kytnár. Barani sa následne dostali pod tlak domáceho mužstva, ktoré sa usilovalo o vyrovnanie. V štrnástej minúte jeden z martinských fanúšikov hodil na ľad sklenený pohár, čo vyústilo do niekoľkominútového prerušenia zápasu a odchodu hráčov do šatní. Nespratný divák bol z hľadiska vyvedený, avšak na jeho konanie doplatil celý sektor domáceho fanklubu, ktorý bol bezpečnostnou službou vyprataný. Prerušenie hry viac prospelo Martinčanom, ktorí takmer okamžite po návrate na ľad vyrovnali zásluhou Tibora Vargu. Do šatní však predsa len odchádzali spokojnejší Banskobystričania, ktorých minútu pred koncom úvodnej časti hry poslal do vedenia opäť Milan Kytnár.

Druhé dejstvo prinieslo množstvo nepresností na oboch stranách, herne navrch však mali hráči spod Urpína. V 34. minúte sa preto lavička hostí nestačila čudovať, keď spoluprácu s Lukášom Klímom zužitkoval strelením vyrovnávajúceho gólu Peter Galamboš. O niekoľko sekúnd neskôr mohli domáci dokonca viesť, lenže po chybe banskobystrickej obrany vychytal Markoviča v samostatnom nájazde Wiikman. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa museli do konca prostrednej tretiny brániť ešte niekoľkým nebezpečným akciám domácich, no nerozhodný stav udržali.

BBO_9005Posledná časť hry sa na Turci niesla v znamení nezáživného hokeja, o všetkom sa preto rozhodlo až záverečnej päťminútovke. Tri body pre Martin mal na hokejke Tomáš Klíma, ktorého strela však opečiatkovala iba konštrukciu strážcu banskobystrickej svätyne. V 57. minúte prišla chvíľa pre najlepšieho hráča duelu Milana Kytnára, po ktorého prihrávke poslal po tretíkrát hostí do vedenia Mário Lunter. Do záverečnej sirény sa domácim hokejistom už nepodarilo so stavom 2:3 nič urobiť a preto si barani z Turca odviezli prvé tohtosezónne body.

Stretnutie 4. kola medzi domácimi baranmi a hosťujúcimi Piešťanmi sa kvôli rekonštrukcii štadióna presunul na utorok 4. novembra o 17.30 hod. Najbližší duel odohrajú banskobystrickí hokejisti v nedeľu 21. septembra v Košiciach s úvodným vhadzovaním o 17.00 hod.