Nové Zámky vstupovali do duelu proti baranom s novým trénerom, keď Štefana Mikeša nahradil Ladislav Lubina. Hostia boli jasným favoritom, no Novozámčania nakoniec úradujúceho majstra prekvapili a poriadne potrápili.

Domáci sa favorita nezľakli a hneď v úvode si vyslúžili dve presilové hry. A práve tú druhú pri vylúčení Ďatelinku aj využili. Úspešným strelcom bol Novotný, ktorý sa presadil strelou švihom z ľavého kruhu. Zverenci trénera Országha následne zapli na vyšší rýchlostný stupeň a gólman Kováč v drese Nových Zámkoch mal čo robiť, aby udržal čisté konto. Postupne si na ňom vylámali zuby Faille, Lamper a Surový. A keďže sa neujala ani tutovka Brittaina počas presilovky, do šatní sa odchádzalo za stavu 1:0 pre Nové Zámky.

Na začiatku druhého dejstva dostali Banskobystričania štvorminútovú výhodu o jedného hráča, no recept na výborného Kováča v domácej svätyni nájsť nevedeli. O jeho kvalitách mohli rozprávať Lunter, Belluš či Surový, ktorí neuspeli ani vo vyložených šanciach. V 33. minúte tak prišiel trest. Hosťujúci Brittain dostal za zákrok na Chovana trest dve minúty + desaťminútový osobný trest a Nové Zámky to dokonale využili. Podobne ako pri prvej presilovke sa presadil Štepán Novotný a poslal domácich do dvojgólového vedenia. Hokejisti spod Urpína ale zbrane nezložili a v druhej tretine dokázali vyrovnať. Najprv sa presadil  v 36. minúte Andrisík a 44 sekúnd pred sirénou uspel Belluš, ktorý využil menšie zaváhanie Kováča a dotlačil puk do brány.

Gólové príležitosti na strhnutie vedenia na svoju stranu mali v tretej časti obidve mužstvá. Za domácich sa pripomenul v 46. minúte Tibenský. Toho však fínsky gólman Lassila vychytal. Rovnaké duo sa o rozruch postaralo v 49. minúte, no z mikrosúboja opäť vyšiel úspešne hosťujúci brankár. Na druhej strane si musel Kováč dávať pozor hlavne pri šanci Belluša, ktorému však druhý presný zásah v zápase streliť nedovolil. V Nových Zámkoch sa tak išlo do predĺženia. To skončilo už po 49-sekundách. Brankár Kováč našiel Špirka, ten si počkal na nábeh Saliju, ktorý delovkou prestrelil Lassilu, čím zabezpečil extra bod pre domáce farby.

Tipsport liga – 5. kolo – Nové Zámky

HC Nové Zámky vs. HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:2 pp (1:0, 1:2, 0:0 – 1:0)

Góly: 9. Š. Novotný (Zbořil, Salija), 34. Š. Novotný (Prapavessis), 61. Salija – 36. Andrisík (I. Ďatelinka, Hohmann), 40. Belluš (Bubela, Kubka). Zápas sledovalo v Nových Zámkoch 1342 divákov.

Zostava HC Nové Zámky: V. Kováč – Plášil, Martin Chovan, Prapavessis, Salija, S. Kovačevič, Hain, Deyl, Piačka – R. Varga, R. Špirko, Surovka – Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský – J. Tibenský, Dubinin, Lantoši – B. Fábry, Šimun, D. Rehák

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Dame-Malka, V. Mihálik, G. Gélinas – M. Lunter, T. Surový, Faille – Lamper, Bortňák, Belluš – Hohmann, Bubela, Brittain – Češík, Tamáši, Andrisík – Gabor

Už v nedeľu 24. septembra je na programe prvé pohronské derby v sezóne, keď pod Urpínom hostí Banská Bystrica rivala zo Zvolena. Začiatok duelu je naplánovaný na 17.00 hod.