Posledný prípravný zápas pred odjazdom na sústredenie do Švajčiarska absolvovali zverenci trénera Miroslava Chudého proti účastníkovi KHL a bývalému rivalovi, bratislavskému Slovanu.

HC’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Góly: 20. Hudec (Kudrna) – 23. Tičar (Hudáček), 27. Nagy (Baranka), 28. Blizňák (Bartovič), 53. White (Mihálik).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Wiikman (28. V. Rosandič) – M. Rosandič, Nicastro, Macias, Montgomery, Bambúch, Gachulinec, Biro, Predajniansky – Kudrna, Preisinger, Hudec – Larson, Block, Hayes – Handlovský, Zigo, Kafka – Konečný, Gašpar, Lamper.

Zostava HC Slovan Bratislava: Backlund – Baranka, Luža, Sigalet, Mojžíš, Mihálik, Brejčák – Vondrka, Nedorost, Nagy – Bartovič, Blizňák, Murley – Hudáček, Surový, Netík – Lunter, White, Šťastný – Tičar, Jeglič.

BBO_9100Na víťazstvo z Memoriálu Pavla Zábojníka vo Zvolene banskobystrickí hokejisti už dávno zabudli. Najprv v pondelok prehrali s Popradom a teraz sa chceli dostať opäť na víťaznú vlnu. Proti však stál Slovan Bratislava, účastník medzinárodnej KHL, ktorý toto leto priviedol viacero „Banskobystričanov“ do svojho kádra.

Barani sa svojho súpera nezľakli a v 20. minúte sa dokonca dostali do vedenia, keď sa presadil prvý útok. Kudrnovu strelu od modrej čiary ešte dokázal gólman Slovana Backlund zneškodniť, na dorážku Hudeca už však bol prikrátky. Do druhej tretiny vstúpili aktívnejšie Bratislavčania, čo sa hneď odzrkadlilo v 23. minúte, keď Tičar presnou strelou vyrovnal na 1:1. Po ďalšej veľkej príležitosti hostí prišla presilová hra, ktorú využil Nagy, keď z pravého kruhu prekonal Wiikmana a stav otočil na 1:2. O necelých 60 sekúnd Slovan zvýšil svoj náskok. Vynikajúce sólo kapitána Bartoviča zakončil Bližňák – 1:3. V tretej tretine videli diváci už len jeden presný zásah, o ktorý sa postaral bývalý hráč HC ’05 Patrick White. Ten tečoval strelu obrancu Mihálika a zavŕšil gólový účet zápasu. Na záver sa ešte strhla bitka medzi Hudecom a Hudáčkom. V nej triumfoval útočník baranov, čím doprial pre svoje mužstvo aspoň jedno malé víťazstvo.

V rámci piatka odohrali hráči HC ’05 aj prípravné stretnutie v Martine. Tam sa predstavili hráči širšieho kádra a juniorky. S domácim MHC Mountfield však ťahali za kratší koniec, keď mu podľahli vysoko 2:6.

MHC Mountfield Martin – HC’05 Banská Bystrica 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Góly: 6. Važan (Tupý, Matejka), 20. Fujerik (Matejka, Themár), 23. Klíma (Dvořák), 33. Jokeľ (Klíma), 51. Fujerík (Tupý, Važan), 53. Dvořák (Finsterle) – 9. Žilka (Říha), 56. Žilka (Srnka, Říha)

Zostava MHC Mountfield Martin: Dzubina (Žingor) – Tupý, Matejka – Themár, Fujerík, Važan – Brcko, Sládok – Finsterle, T. Klíma, Suja – Dvořák, Rusina – Jokeľ, Pokrivčák, L. Klíma – Pacalaj, Fillo – Šugár, Dírer, Jurášek

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Košarišťan (Donoval) – Hataš, Srnka,Pač – Říha, Žilka – Pinka, – Zuzin, Kucej – Lunter, Nitriansky – Goga, Fekiač, Boda – Mačkovič, Kanaet, Németh – Kadura, Róth

Pred odletom na sústredenie do Švajčiarska sa bystrickí hokejisti predstavia v pondelok 25. augusta v Tajove, kde pri príležitosti osláv 150. výročia narodenia Jozefa Murgaša odohrajú hokejbalový turnaj. Program sa začína od 14.00 hod zápasom prípravky HC ’05. Nasledovať bude hlavný turnaj, súťaž v presnosti streľby A mužstva aj autogramiáda.