Aby nestratili kontakt so špicou tabuľky, potrebovali banskobystrickí hokejisti po dvoch prehrách na ľade súperov konečne naplno bodovať. Ideálnu príležitosť na prinavrátenie víťaznej atmosféry do kabíny im ponúkal štvrtkový zápas dvadsiateho piateho kola Tipsport extraligy proti predposlednej Skalici.

HC’05 B. Bystrica – HK 36 Skalica 8:4 (3:0, 2:2, 3:2)

Góly: 6. Kytnár (Biro, Lamper), 8. Kadura (Kafka), 18. Kafka (Cohen, Handlovský), 34. Zigo (Róth, Bendík), 36. Kafka (Kytnár, Handlovský), 47. Hudec (Preisinger, White), 53. White (Preisinger, Hudec), 59. Róth (Bendík) – 34. Stloukal (Vaškovič, Komínek), 37. Komínek (Stloukal, Vaškovič), 56. Komínek (Jurík, Gründling), 57. Drtina (Školiak, Klímek). Zápas sledovalo 1366 divákov.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Jaborník, Bambúch, Nicastro, Rosandič, Cohen, Cuník, Gachulinec, Biro – Hudec, White, Hudáček – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Kytnár, Kadura – Róth, Zigo, Bendík

Zostava HK 36 Skalica: Lipovský – Gründling, Jankovič, Horváth, Drtina, Krejčiřík, Nechala – Komínek, Stloukal, Vaškovič – Chylo, Školiak, Méry – Klímek, Štumpf, J. Jurík

HC '05 Banska Bystrica - HK 36 Skalica, hokej, 17.3.2014Domáci hokejisti sa do Záhorákov pustili zostra a už v šiestej minúte sa dostali do vedenia zásluhou Kytnára. O dve a pol minúty napriahol z pravej strany Kafka, puk z jeho hokejky sa prekotúľal za chrbát dezorientovaného Lipovského, kde ho pohodlne dotlačil za bránkovú čiaru dobiedzajúci Kadura. V osemnástej minúte sa banskobystrickému publiku uviedla aj nová posila zo zámoria Cohen, ktorého strelu od modrej čiary tečoval do skalickej siete najproduktívnejší hráč baranov Kafka.

Prvá polovica prostrednej časti hry veľa vzruchu nepriniesla. Až v tridsiatej minúte sa do samostatného úniku dostal Stloukal, jeho príležitosť však zmaril vynikajúcim zákrokom Košarišťan. Ten istý hráč napokon v tridsiatej tretej minúte strelil úvodný gól Skalice, keď sa presadil v tlačenici pre banskobystrickým gólmanom. Hostia na odpoveď baranov nemuseli čakať dlho, pretože okamžite po buly rozohrali rýchlu akciu Róth so Zigom a druhý menovaný bekhendom prekonal Lipovského. O dve minúty neskôr, počas presilovej hry Banskej Bystrice, našiel Kytnár ukážkovou krížnou prihrávkou z pravej strany osamoteného Kafku, ktorý strelou z prvej do odkrytej bránky nedal skalickému brankárovi šancu. Skaličania opäť korigovali skóre v tridsiatej siedmej minúte po aktivite Stloukala, ktorý spoza bránky adresoval puk pred bránkovisko, kde ho poslal za Košarišťanov chrbát nedostatočne bránený Komínek.

HC '05 Banska Bystrica - HK 36 Skalica, hokej, 17.3.2014V tretej tretine už bolo o víťazovi stretnutia rozhodnuté, čomu zodpovedalo aj dianie na ľadovej ploche. V štyridsiatej siedmej minúte využili barani svoju druhú presilovú hru v zápase po akcii Preisingera a zakončujúceho kapitána Hudeca. Na nedisciplinovanosť doplatili Záhoráci aj po tretíkrát o šesť minút neskôr po vylúčení Grundlinga, ktoré potrestal White. Vzápätí bol v samostatnom úniku faulovaný Kadura, ktorý však nariadené trestné strieľanie na gól nepremenil. Záver stretnutia priniesol divokú prestrelku, keď najprv Skaličania zásluhou Komíneka a Drtiny znížili na rozdiel troch gólov, no posledné slovo mal domáci Róth, ktorý uzavrel skóre duelu na 8:4 z pohľadu Banskej Bystrice.

V nedeľu 23. novembra pocestujú zverenci trénera Miroslava Chudého do Popradu. Začiatok zápasu je naplánovaný na 16.30 hod.